Ostatnie zebranie sprawozdawcze
Ostatnią jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy, w której odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2009 była OSP Henryków Lubański. Z ramienia gminy w spotkaniu wzięli udział : Jacek Jaworski – Przewodniczący Rady Gminy Lubań oraz Pani Aneta Usyk - pracownik urzędu. Sprawozdanie z działalności przedłożył naczelnik – Tomasz Suski. Następnie sprawozdanie finansowe, w tym rozliczenie udzielonej z budżetu gminy dotacji, omówił druh Dariusz Tylki – skarbnik jednostki. Jednogłośnie, na wniosek komisji rewizyjnej, udzielono absolutorium dla zarządu.
Po części oficjalnej przystąpiono do wolnych wniosków, tj. dyskusji. Radny Jacek Jaworski przeprosił w imieniu Wójta Gminy Lubań oraz jego zastępcy za nieobecność podczas zebrania. Ponadto poinformował członków OSP o uchwalonym przez radę gminy budżecie, a w szczególności inwestycji, które będą realizowane w bieżącym roku. Druhowie wnosili o środki finansowe na wykonanie elewacji wraz ociepleniem budynku remizy. Na zakończenie zebrania Pani Aneta Usyk poinformowała druhów o nowych przepisach prawnych regulujących kwestę wykonywania przez nich badań lekarskich.

15 02 2010

Zakończono ważne inwestycje drogowe