Lepsze gospodarowanie zasobami wodnymi
W dniu dzisiejszym, tj. 15 lutego 2010 roku dotarła do tutejszego urzędu informacja, iż Dolnośląski zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych otrzymał ponad 80 mln złotych pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z przeznaczeniem na „poprawę i rozwój infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa przez gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi”.
Informacja ta nas tym bardziej cieszy, iż wśród 12 wniosków wybranych do dofinansowania jest wniosek na zadanie pn. ”Bród etap II – odbudowa koryta cieku Gm. Lubań”. Powyższe dofinansowanie dowodzi, iż drugi odcinek potoku płynącego przez Henryków Lubański w najbliższym czasie zostanie uregulowany i przestanie zagrażać mieszkańcom oraz ich domom i uprawom. Całkowity koszt zadania wynosi 3 884 953,04 złotych przy dofinansowaniu w kwocie 2 380 333,42 złotych.
15 02 2010

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna