Aktywne sołectwo
Kolejny raz Sołectwa z Radostowa wyszły z inicjatywą zorganizowania dzieciom czasu wolnego podczas najbliższych wakacji. W tym celu napisali wniosek o dofinansowanie do Fundacji wspomagani Wsi w ramach konkursu „Pożyteczne wakacje 2010”. Przedłożony przez rady sołeckie projekt pt. ”Smak Europy- niepowtarzalna podróż dzieci z Radostowa” otrzymał dofinansowanie w maksymalnej kwocie 3000 złotych. W ramach realizacji projektu zaplanowano dwa razy w tygodniu przez okres wakacji. Podczas zajęć dzieci będą poznawały kolejne państwa europejskie poprzez kulturę, kulinaria, najsłynniejsze bajki oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Kulminacją oraz nagrodą dla wytrwałych uczestników będzie wycieczka do „EXPLORA PARKU” w Wałbrzychu oraz ZOO we Wrocławiu. Ponadto jak sama nazwa konkursu mówi „pożyteczne wakacje”, tak i w tej edycji wymagane jest zaangażowanie się dzieci w życie swojej miejscowości. W związku z tym zaplanowano pomoc dla osób starszych, samotnie zamieszkujących poprzez np. wykonanie niezbędnych zakupów. Wszystkie działania są skonsultowane i pod nadzorem pracownika socjalnego z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu.
W tym miejscu chcielibyśmy już dzisiaj zachęcić wszystkie dzieci z Radostowa do udziału w planowanych zajęciach podczas wakacji.
20 07 2010

Zakończono ważne inwestycje drogowe