Wielki Człowiek
W tym roku, po raz dziewiąty władze Powiatu Lubańskiego zaprosiły do udziału w konkursie o tytuł „Człowieka Roku Powiatu Lubańskiego”. Wnioski nominacyjne na kandydatów do tytułu „Człowiek Roku 2009 Powiatu Lubańskiego” można było składać w następujących kategoriach: przedsiębiorczość; rolnictwo; kultura i edukacja; sport, turystyka i rekreacja oraz działalność społeczno – charytatywna.
Dotychczas uhonorowanych tym zaszczytnym tytułem z terenu gminy Lubań, mieliśmy czterech mieszkańców. W roku bieżącym Wójt Gminy Lubań pragnąc podziękować za dotychczasową pracę na rzecz społeczności lokalnej zgłosił do konkursu kandydaturę Pana Adama Kowalów z Pisarzowic w kategorii sport, turystyka i rekreacja. Nominowany od 30 lat jest członkiem Miejsko – Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Kwisa” Lubań. Jest jednym z ostatnich prekursorów kolarstwa na naszym terenie. Był współzałożycielem klubu sportowego i jego sekcji kolarskiej. Nadal czynnie startuje w zawodach i reprezentuje barwy klubu. Dążąc do dalszego rozwoju kolarstwa na naszym terenie uzyskał kwalifikacje trenerskie. Od ponad 15 lat jest trenerem oraz wychowawcą dzieci i młodzieży biorących udział w treningach kolarskich. Przez lata pracy jako opiekuna i trenera dochował się wielu zdolnych kolarzy, najczęściej w kategoriach juniorskich ( członków kadry dolnośląskiej ), którzy to w kategorii seniorów występują lub występowali w innych klubach. Całe serce i swój czas prywatny poświęcił kolarstwu.
Nominowany prywatnie związany jest z nasza gminą. Jest mieszkańcem Pisarzowic. Od 2002 roku jest radnym Rady Gminy Lubań. Pełniąc funkcje społeczne stara się wspierać sport i działalność klubów sportowych na terenach wiejskich, przez co jest znany i ceniony w środowisku lokalnych sportowców i działaczy.
Pan Adam Kowalów jest osobą niezwykle komunikatywną i ciepłą. Jest bardzo pozytywnie nastawiony do świata i ludzi. Przez swoją niebywała skromność i umiejętności jest szanowany oraz poważany wśród mieszkańców, jak też sportowców a przede wszystkim działaczy samorządowych.
Dotychczasową działalność nominowanego oraz jego niebywałą osobowość doceniła szanowna kapituła konkursu przyznając tytuł „Człowieka Roku 2009 Powiatu Lubańskiego” Uroczyste wręczenie statuetek nastąpiło podczas sesji Rady Powiatu Lubańskiego w dniu 27 maja 2010 roku. Do życzeń składanych przez Przewodnicząca kapituły oraz Rady Powiatu Lubańskiego dołączył się Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik. Pan Adam Kowalów nie krył wzruszenia. Podziękował on między innymi szanownej kapitule za docenienie jego działalności, zawodnikom i kolegom z klubu oraz Wójtowi Gminy Lubań za zgłoszenie jego kandydatury.
Z naszej strony, jeszcze raz gratulujemy Panu Adamowi Kowalów zwycięstwa w tegorocznej edycji konkursu na „Człowieka Roku Powiatu Lubańskiego” życząc jednocześnie kolejnych równie wielkich sukcesów w kolejnych latach. Nam natomiast pozostaje się cieszyć, iż w naszej gminie mieszkają i funkcjonują tak wielcy ludzie.
20 07 2010

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań