Integracja mieszkańców
Ponad osiemdziesięciu mieszkańców Gminy Lubań uczestniczy w projekcie pn.”Cis henrykowski – szansa na integrację mieszkańców Gminy Lubań”. W czterech miejscowościach utworzone zostały koła miłośników cisa. Podczas prowadzonych warsztatów wskazano uczestnikom możliwość wykorzystania cisa- najstarszego drzewa w Polsce do promocji swoich wsi oraz dodatkowego źródła zarobku. Pierwsza grupa z Henrykowa Lubańskiego na tzw. „produkt regionalny” zaproponowała drewniane korale cisowe. Grupa z Pisarzowic tworzy maskotkę cisową. Koło z Radostowa umożliwi wszystkim zainteresowanym poznać smak cisa poprzez ciastka wypiekane według tylko im znanej receptury oraz napić się źródlanej wody. Mieszkańcy z Radogoszczy zaproszą wszystkich na podpływ kajakowy rzeką Kwisą. Efekty swojej intensywnej pracy poszczególne koła zaprezentują podczas tegorocznych Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego.
Wytwarzane przez mieszkańców małe rzeczy bardzo ich cieszą. Dają cel i możliwość do wspólnego spędzania czasu. Poprzez ich spotkania „rodzą” się kolejne pomysły do realizacji i ewentualnego szukania dofinansowania. Przedmiotowy projekt jest kolejną propozycją ciekawego i twórczego spędzania czasu skierowaną do mieszkańców gminy, a co najważniejsze w pełni finansowaną z funduszy Unii Europejskiej.
20 07 2010

Jubileusz zespołu Marysieńki