biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252953

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Pomoc dla powodzian…
29 czerwca 2010 r. popołudniu ruszył tir z darami wspierając mieszkańców niewielkiej Gminy Łubnice w powiecie Staszów, województwo świętokrzyskie. Ta oddalona, aż o 540 km gmina w ponad 70% została dotknięta skutkami podtopień i powodzi. 30 czerwca 2010 r. delegacja na miejscu zastała ludzi, którzy najbardziej ucierpieli tzn. rolników, którzy stracili swoje uprawy zbóż oraz plantatorów utrzymujących się z plantacji truskawek czy też kalafiorów. Z wdzięcznością za każdą pomoc i ze łzami w oczach opowiadali o fali, o przerwanych wałach, ewakuacji …
Na polach zamiast malowniczych pól przepasanych soczystą zielenią i złotem pszenicy, panował horyzont zgniłych i wymarłych upraw. To tylko utwierdziło o słuszności akcji i konieczności pomocy tym ludziom. Wisła przyniosła ogromne szkody, niszcząc co stanęło na jej drodze. Domy i inne zabudowania wymagają generalnego remontu.
Pocieszające w tym nieszczęściu jest jedynie fakt, że nie została uszkodzona infrastruktura techniczna gminy. A co najważniejsze po przeprowadzonych badaniach woda z tamtejszego wodociągu jest zdatna do picia.
Ludzie pomału próbują odbudować to co zostało. Trwają prace na polach, koszone są zalane łąki i sprzątane domy, a Urząd Gminy Łubnice wraz z powołanymi komisjami szacuje straty. Na dzień dzisiejszy to już ponad 1000 protokołów, co odzwierciedla ogrom poszkodowanych.
Mieszkańcy Naszej Gminy rozumiejąc jak wielkie szkody może i powoduje woda, w poszczególnych miejscowościach zebrali to co najbardziej potrzebne. Z otwartym sercem i chęcią niesienia pomocy udało się nam zebrać ok.12 ton zboża, ok. 3 ton chemii i artykułów spożywczych, oraz 10 kartonów z artykułami szkolnymi.
Z tego miejsca w imieniu mieszkańców i władz lokalnych Gminy Łubnicy serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Lubań, oraz wszystkim innym ludziom o dobrych sercach, którzy pomogli nam w naszych akcjach, za wsparcie i okazałą dobroć. Dzieląc się tym co możemy daliśmy im odczuć, że w swej tragedii nie zostali sami.

21 07 2010


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze