biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116050

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Pomoc dla powodzian…
29 czerwca 2010 r. popołudniu ruszył tir z darami wspierając mieszkańców niewielkiej Gminy Łubnice w powiecie Staszów, województwo świętokrzyskie. Ta oddalona, aż o 540 km gmina w ponad 70% została dotknięta skutkami podtopień i powodzi. 30 czerwca 2010 r. delegacja na miejscu zastała ludzi, którzy najbardziej ucierpieli tzn. rolników, którzy stracili swoje uprawy zbóż oraz plantatorów utrzymujących się z plantacji truskawek czy też kalafiorów. Z wdzięcznością za każdą pomoc i ze łzami w oczach opowiadali o fali, o przerwanych wałach, ewakuacji …
Na polach zamiast malowniczych pól przepasanych soczystą zielenią i złotem pszenicy, panował horyzont zgniłych i wymarłych upraw. To tylko utwierdziło o słuszności akcji i konieczności pomocy tym ludziom. Wisła przyniosła ogromne szkody, niszcząc co stanęło na jej drodze. Domy i inne zabudowania wymagają generalnego remontu.
Pocieszające w tym nieszczęściu jest jedynie fakt, że nie została uszkodzona infrastruktura techniczna gminy. A co najważniejsze po przeprowadzonych badaniach woda z tamtejszego wodociągu jest zdatna do picia.
Ludzie pomału próbują odbudować to co zostało. Trwają prace na polach, koszone są zalane łąki i sprzątane domy, a Urząd Gminy Łubnice wraz z powołanymi komisjami szacuje straty. Na dzień dzisiejszy to już ponad 1000 protokołów, co odzwierciedla ogrom poszkodowanych.
Mieszkańcy Naszej Gminy rozumiejąc jak wielkie szkody może i powoduje woda, w poszczególnych miejscowościach zebrali to co najbardziej potrzebne. Z otwartym sercem i chęcią niesienia pomocy udało się nam zebrać ok.12 ton zboża, ok. 3 ton chemii i artykułów spożywczych, oraz 10 kartonów z artykułami szkolnymi.
Z tego miejsca w imieniu mieszkańców i władz lokalnych Gminy Łubnicy serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Lubań, oraz wszystkim innym ludziom o dobrych sercach, którzy pomogli nam w naszych akcjach, za wsparcie i okazałą dobroć. Dzieląc się tym co możemy daliśmy im odczuć, że w swej tragedii nie zostali sami.

21 07 2010


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze