Kolejne boisko wielofunkcyjne
To już czwarte, a w tym roku drugie wybudowane boisko wielofunkcyjne na terenie Gminy Lubań. W piątek 15 października nastąpiło uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego w Henrykowie Lubańskim. W samo południe na boisku spotkali się mieszkańcy wsi, przedstawiciele wszystkich organizacji funkcjonujących w Henrykowie, tj. zespół folklorystyczny Cisowianki, LZS Henryków, Rada Sołecka, UKS Samuraj Lubań oraz przedstawiciele samorządu gminnego. W imieniu gospodarzy powitała wszystkich obecnych Pani Teresa Trefler – Sołtys wsi. Podziękowała za przepiękny obiekt sportowy, który z całą pewnością będzie służył przede wszystkim miejscowym dzieciom i młodzieży. Symboliczną wstęgę przecięli :Wójt Gminy Lubań – Mirosław Herdzik, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lubaniu – Justyna Antoszewska oraz chłopiec Konrad Sawicki - przedstawiciel miejscowych dzieci. Wójt Gminy Lubań przekazał boisko wielofunkcyjne o nawierzchni tartanowej mieszkańcom wsi. Podziękował radnym za pomoc w jego realizacji, wykonawcy boiska za współpracę oraz wszystkim mieszkańcom za przybycie na uroczystość. Dużą niespodzianką był przygotowany występ dzieci z Henrykowa pod okiem nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach. Swoją pomysłowością, humorem i żartem rozbawili wszystkich obecnych. Na zakończenie uroczystości symboliczny prezent w postaci kompletu piłek, na ręce dyrektor GOKiS, wręczył Przewodniczący Rady Gminy Lubań – Jacek Jaworski, który przede wszystkim jako mieszkaniec Henrykowa podziękował Wójtowi Gminy Lubań oraz wykonawcy boiska za wybudowanie obiektu sportowego na miarę XXI wieku. Do życzeń dołączyła się Pani Maria Kassel – Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Pani Wanda Żuraw – liderka zespołu Cisowianki. Oczywiście nie obyło się bez wypróbowania boiska w praktyce. Swoich sił w rzucie do kosza spróbował: Wójt Gminy Lubań, Przewodniczący Rady Gminy, liderka zespołu Cisowianki, Sołtys oraz wszystkie obecne dzieci.

18 10 2010

Platforma zakupowa