Kabecjanie dają radę
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Pisarzowicach od dwóch miesięcy realizuje projekt edukacyjny Kabecjanie dają radę. Propagujący szeroko rozumiane bezpieczeństwo i zdrowie.( Słabo zorientowanych informujemy, że Kabecjanie są to bajkowi bohaterowie, którzy przybyli na Ziemię z ekspedycją badawczą.

Organizatorami przedsięwzięcia są Warta, Kredyt Bank i Stowarzyszenie „ Laboratorium Troski”, natomiast patronat honorowy objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komenda Główna Policji oraz Komenda Główna Straży Pożarnej. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 6-9 lat.
W ramach realizacji programu uczniowie nabywają praktyczne umiejętności związane z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Uczą się odpowiednio reagować na zagrożenia, poznają numery alarmowe, zdobywają wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

Projekt realizowany jest w czasie zajęć, które odbywają się raz w tygodniu. Wychowankowie zdobywają nowe umiejętności nie tylko pod kierunkiem swoich nauczycieli. Niewątpliwą atrakcją są warsztaty prowadzone przez profesjonalistów. W szkole gościli już policjanci i strażacy. Wiele emocji wzbudziło pojawienie się na placu szkolnym wozów strażackich. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się , jakim sprzętem dysponuje Komenda powiatowa Straży Pożarnej w Lubaniu. Ogrom zainteresowania wzbudził też mundur policjanta i strażaka. Cieszy fakt, iż wielu chłopców deklarowało, że w przyszłości zostaną policjantem lub strażakiem. Dziewczęta natomiast były zafascynowane białym fartuchem pielęgniarki, która również gościła w murach naszej szkoły. W czasie tej wizyty zostało przeprowadzone badanie wzroku.
Realizacja projektu będzie trwała do czerwca. W tym czasie planowane jest spotkanie z pedagogiem oraz wolontariuszem PCK. Przewidziany jest także kurs pierwszej pomocy dla rodziców i nauczycieli. Kabecjanie z Pisarzowic na pewno dadzą radę!!

18 05 2011

Schronisko dla zwierząt