Integracja dzieci
Trzydziestoosobowa grupa dzieci z Mściszowa i Henrykowa Lubańskiego uczestniczy w projekcie finansowanym z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. „Nasze dzieci w Gminie Lubań- wskaz im drogę edukacji”. W okresie sześciu miesięcy, dwa razy w tygodniu mają organizowane zajęcia mające na celu wyrównywanie ich szans edukacyjnych. Między innymi odbywają się zajęcia z matematyki, języka angielskiego, informatyki, fotografii oraz teatru. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, podczas których nauczyciele wskazują jak można się uczyć poprzez zabawę. Jak się okazuje matematyka nie jest taka trudna do zrozumienia, a język angielski, w stopniu podstawowym, można przyswoić ucząc się hitów muzycznych. Niebywałą atrakcją dla dzieci są organizowane w ramach projektu wycieczki do EXPLORA Parku w Wałbrzychu oraz kina w Bolesławcu. Nagrodą dla wszystkich dorosłych uczestniczących w projekcie jest szczery uśmiech dzieci.

19 05 2011

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok