biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252165

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Znamienity gość
W sierpniu w świetlicy w Pisarzowicach młodzież jak i dorośli z terenu gminy Lubań spotkali się z dziennikarzem Telewizji Wrocław Janem Cezarym Kędzierskim, który związany jest z nią od 1987 roku.
Uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy dziennikarza kojarzyli i rozpoznawali przede wszystkim z czasów kiedy był prezenterem „Faktów” w Oddziale TVP Wrocław. Jest twórcą, redaktorem wydania i prezenterem programu publicystycznego „Teraz Wieś”, nadawanego od 1997 roku w TVP Wrocław na żywo.
Znamienity gość opowiedział zgromadzonej młodzieży w jaki sposób rozpoczęła się jego wielka przygoda z dziennikarstwem i telewizją. Barwnie i ze szczegółami opisał swoją codzienną pracę, ile osób jest zaangażowanych w codzienne wydanie „Faktów” oraz w jakich warunkach - w nieustannym gwarze i chaosie - muszą dziennikarze pracować. Bardzo interesującym punktem spotkania było jego przyznanie się do poczynionych „wpadek na wizji”. Niektóre z nich rozbawiły młodzież do łez. Oczywiście Jan Cezary Kędzierski również skupił uwagę na rzemiośle dziennikarskim. Zaprezentował kilka fragmentów filmów dokumentalnych z niepowtarzalnymi ujęciami, na które często oglądając filmy nie zwracamy uwagi lub nie zastanawiamy się w jaki sposób to zastało utrwalone na taśmie filmowej. Kilkugodzinne spotkanie z tak niezwykłym człowiekiem rozbudziło wśród młodzieży chęć głębszego poznania pracy dziennikarza. Aby to wszystko bardziej zgłębić młodzi adepci tej sztuki będą uczestniczyć w kolejnych, równie atrakcyjnych spotkaniach i warsztatach zorganizowanych w ramach realizacji projektu pn. „Sprawa dla młodego reportera w gminie Lubań”.
05 09 2011


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze