biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1102378

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Znamienity gość
W sierpniu w świetlicy w Pisarzowicach młodzież jak i dorośli z terenu gminy Lubań spotkali się z dziennikarzem Telewizji Wrocław Janem Cezarym Kędzierskim, który związany jest z nią od 1987 roku.
Uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy dziennikarza kojarzyli i rozpoznawali przede wszystkim z czasów kiedy był prezenterem „Faktów” w Oddziale TVP Wrocław. Jest twórcą, redaktorem wydania i prezenterem programu publicystycznego „Teraz Wieś”, nadawanego od 1997 roku w TVP Wrocław na żywo.
Znamienity gość opowiedział zgromadzonej młodzieży w jaki sposób rozpoczęła się jego wielka przygoda z dziennikarstwem i telewizją. Barwnie i ze szczegółami opisał swoją codzienną pracę, ile osób jest zaangażowanych w codzienne wydanie „Faktów” oraz w jakich warunkach - w nieustannym gwarze i chaosie - muszą dziennikarze pracować. Bardzo interesującym punktem spotkania było jego przyznanie się do poczynionych „wpadek na wizji”. Niektóre z nich rozbawiły młodzież do łez. Oczywiście Jan Cezary Kędzierski również skupił uwagę na rzemiośle dziennikarskim. Zaprezentował kilka fragmentów filmów dokumentalnych z niepowtarzalnymi ujęciami, na które często oglądając filmy nie zwracamy uwagi lub nie zastanawiamy się w jaki sposób to zastało utrwalone na taśmie filmowej. Kilkugodzinne spotkanie z tak niezwykłym człowiekiem rozbudziło wśród młodzieży chęć głębszego poznania pracy dziennikarza. Aby to wszystko bardziej zgłębić młodzi adepci tej sztuki będą uczestniczyć w kolejnych, równie atrakcyjnych spotkaniach i warsztatach zorganizowanych w ramach realizacji projektu pn. „Sprawa dla młodego reportera w gminie Lubań”.
05 09 2011


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze