Dożynki Gminne
11 września br. odbyło się Święto Plonów w Gminie Lubań. W tym roku gospodarzem uroczystości było Sołectwo Pisarzowice. O godzinie 13.00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji wszystkich rolników, w kościele parafialnym p.w. Macierzyństwa NMP w Pisarzowicach, którą celebrowali Ks. Kazimierz Gębarowski, Ks. Czesław Misiewicz, Ks. Jan Marciniak oraz Ks. Jan Leśnik. W trakcie mszy nastąpiło poświęcenie wieńców oraz przekazanie chleba proboszczowi parafii Ks. Kazimierzowi Gębarowskiemu. Po nabożeństwie korowód dożynkowy z zespołami ludowymi i delegacjami sołectw wraz z wieńcami, władzami Gminy oraz gośćmi udał się na boisko sportowe przy gimnazjum, gdzie starostowie dożynek, Józefa Sroka i Grzegorz Podolski wręczyli chleb Wójtowi Gminy Lubań Zbigniewowi Hercuniowi . Następnie wójt przekazał chleb delegacjom poszczególnych sołectw, życząc by nigdy nie zabrakło go na ich stołach. Po zakończeniu ceremoniału dożynkowego, przemówieniu wójta oraz powitaniu zaproszonych gości konferansjerka i jednocześnie Radna Gminy Lubań: Wioletta Cwynar zaprosiła wszystkich do wspólnego świętowania. W inscenizacji dożynkowej wystąpiły na scenie dzieci z koła teatralnego GWIAZDY z Radostowa, przygotowane przez opiekunkę Iwonę Janikowską. Jak co roku zaszczyciły nas swoją obecnością również zespoły ludowe Marysieńki, Cisowianki i Cisowianeczki wykonując piękne pieśni żniwne.
Do Konkursu Koron Żniwnych przystąpiło 10 sołectw. Spośród bogatych i pracochłonnych prac jury w składzie: Arkadiusz Słowiński Burmistrz Miasta Lubań, Janusz Niekrasz – Wójt Gminy Siekierczyn i Zastępca Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu Andrzej Kamiński , zadecydowało że pierwsze miejsce należy się Sołectwu Henryków Lubański, drugie Sołectwu Uniegoszcz, a trzecie miejsce Sołectwu Pisarzowice. Po najważniejszym konkursie odbył się Turniej Sołectw o Puchar Wieczyście Przechodni. Startowało 11 sołectw. Zawodnikom mogliśmy kibicować w takich konkurencjach jak: toczenie kloca, lanie wody, obieranie ziemniaka i robienie majonezu. Walka była bardzo zacięta, a zwycięzcą okazała się miejscowość Radogoszcz wygrywając puchar oraz nagrodę pieniężną. Miejsce drugie należy do Mściszowa, a trzecie do Kościelników Dolnych.
W trakcie uroczystości Prezes DIR Leszek Grala, Zastępca Dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu Jerzy Dulnik oraz Wójt Gminy Lubań wręczyli odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa”, nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pani Teresie Trefler - Sołtys wsi Henryków Lubański i Radnej Gminy Lubań, która od kilkunastu lat działa społecznie, owocnie pracując na rzecz rozwoju wsi na naszym terenie.
Następnie na scenie wystąpiły takie zespoły jak DIAMENT z Henrykowa, SING SING, z którym mogliśmy się bawić przy repertuarze Maryli Rodowicz oraz gwiazda wieczoru – zespół wykonujący muzykę disco Model MT. Dzięki organizatorom, którymi byli Gmina Lubań, Sołectwo Pisarzowice i GOKiS program obfitował w liczne atrakcje również dla najmłodszych w postaci bezpłatnego dostępu do wszystkich urządzeń rekreacyjno – rozrywkowych oraz fantazyjnego malowania twarzy. Podziękowania należy skierować w stronę sponsorów i wszystkich, którzy swoją pracą wsparli przygotowanie tegorocznego święta.

Wiecej zdjęć w galerii
12 09 2011

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań