Budżetowe konsultacje
Od 18 sierpnia władze gminy Lubań na czele z wójtem Zbigniewem Hercuniem prowadzą rozmowy z radami sołeckimi i sołtysami na temat zadań inwestycyjnych, jakie należy uwzględnić w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy. Wszystko po to, by oczekiwania i potrzeby mieszkańców miały realne przełożenie na działalność miejscowego samorządu zarówno w planie finansowym jak i podejmowanych przedsięwzięciach. Wspomniane spotkania koncentrują się głównie na tym, aby zasięgnąć opinii mieszkańców i zebrać ich wnioski do budżetu gminy Lubań na 2012 rok.
-Przede wszystkim zależy nam na szczegółowym omówieniu i przedstawieniu możliwości oraz zaznajomieniu się z potrzebami poszczególnych miejscowości-tłumaczy wójt Zbigniew Hercuń. Propozycje do budżetu można składać do 30 sierpnia br. Mogą to czynić sami mieszkańcy, rady sołeckie oraz inne organizacje działające na terenie gminy. Kiedy wpłyną już wszystkie wnioski dotyczące poszczególnych zadań, które mieszkańcy każdego z sołectw chcieliby w 2012 roku zrealizować, zostaną one przejrzane przez wójta pod kątem możliwości i potrzeb. Oprócz tego przed przystąpieniem do opracowywania konkretnego budżetu poddane zostaną jeszcze dodatkowym społecznym konsultacjom, by zawrzeć kompromis z mieszkańcami i ustalić co powinno być realizowane w przyszłym roku, a co w latach następnych.

Źródło „Ziemia Lubańska” Nr 16/2011
15 09 2011