Najpiękniejsza wieś
Najpiękniejsza wieś dolnośląska jest to konkurs organizowany przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie najlepszych, najbardziej innowacyjnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Tegoroczna edycja konkursu zorganizowana została w IV kategoriach: najpiękniejsza wieś; najpiękniejsza zagroda; najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi i najlepszy start w odnowie wsi.

Wśród tegorocznych laureatów w kategorii „najpiękniejsza wieś” jest miejscowość z terenu gminy Lubań – Henryków Lubański. Sołectwo uplasowało się na trzecim miejscu za Dobkowem z gminy Świerzawa oraz Osolinem z gminy Oborniki Śląskie.

Komisja konkursowa w uzasadnieniu wyboru podkreśliła, iż Henryków Lubański to wieś, w której na niemal każdym kroku, przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Mieszkańcy konsekwentnie i skutecznie wykorzystują swój ogromny atut jakimi są ponad 1300-letni cis z aleją cisową oraz ogólnopolskie imieniny Henryka. Jednym słowem Henryków to wieś, która ma cel i w oparciu o swoje atuty świadomie planuje swój rozwój i buduje swoją markę w regionie.

W tak krótkim okresie czasu organizowania konkursu już po raz drugi nasi mieszkańcy i nasze miejscowości zostały wyróżnione. Tym bardziej gratulujemy wszystkim mieszkańcom oraz organizacjom z terenu Henrykowa za ogromny trud włożony w rozwój swojej miejscowości.

W tym miejscu zachęcamy wszystkich do udziału w regionalnej odnowie wsi. Idźmy za przykładem Henrykowa i Radostowa. Małymi krokami dążmy do wyznaczonego celu.
15 09 2011

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Radni obradowali