Pierwsze spotkanie komisji wyborczych
W czwartek - 22 września br. w siedzibie Urzędu Gminy Lubań odbyło się pierwsze posiedzenie Obwodowych Komisji Wyborczych z terenu gminy. Spotkanie poprowadziła Pani Aneta Usyk- pełnomocnik wyborczy Okręgowej Komisji Wyborczej w Legnicy. Pierwszym podstawowym celem spotkania był wybór Przewodniczących i Zastępców Przewodniczących komisji. Ponadto komisje ustaliły harmonogram pracy. Pani Aneta Usyk przeprowadziła wstępne szkolenie z kodeksu wyborczego oraz regulaminu obwodowych komisji wyborczych. Zwróciła uwagę na kilka istotnych zmian w prawie wyborczym, tj. możliwość głosowania korespondencyjnego oraz przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a. Kolejne szkolenie pełnych składów komisji wyborczych zaplanowano na dzień 3 października.

26 09 2011

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań