1019763

Laureaci Dolnośląskiej Odnowy Wsi
W sobotę 8 października br. reprezentanci gminy Lubań uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród w tegorocznej edycji konkursu „Najpiękniejsza wieś dolnośląska”. Zainteresowane sołectwa mogły wziąć udział w następujących kategoriach konkursu: najpiękniejsza wieś, najpiękniejsza zagroda, najlepsze przedsięwzięcie oraz najlepszy start w odnowie wsi. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli mieszkańcy Henrykowa zgłaszając się do kategorii najpiękniejsza wieś.
Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz moderatorzy dostrzegli piękno Henrykowa oraz tempo jego zmian, zarówno w infrastrukturze jak również w działaniach samych mieszkańców. W końcowej klasyfikacji Henryków zajął III miejsce i otrzymał nagrodę 2.000 złotych. W imieniu mieszkańców Henrykowa nagrodę z rąk Marszałka Włodzimierza Chlebosz odebrali: Pani Teresa Trefler- Sołtys oraz Prezes stowarzyszenia, Pan Zbigniew Hercuń- Wójt Gminy Lubań, Ks. Jan Marciniak-Proboszcz oraz Pan Stefan Zatoka- Skarbnik stowarzyszenia. Podczas gali wystąpiły nasze zespoły folklorystyczne z Henrykowa- Cisowianki i Cisowianeczki.
Jeszcze raz gratulujemy sukcesu mieszkańcom Henrykowa Lubańskiego i zachęcamy do udziału w konkursie pozostałe sołectwa z terenu gminy.
04 11 2011

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna