Zastępca z doświadczeniem
1 stycznia 2012 roku wójt gminy Lubań Zbigniew Hercuń powołał swego zastępcę. Została nim Aneta Usyk, osoba doświadczona i dobrze zorientowana w realiach miejscowego samorządu.
Wójt Zbigniew Hercuń powołał swego zastępcę za przyzwoleniem Rady Gminy. Aneta Usyk, bo o niej tu mowa, wspomagać będzie włodarza gminy w realizacji zadań miejscowego samorządu, a szczególnie w sferze administracyjnej.
- Dzięki temu będę mógł częściej spotykać się z mieszkańcami w poszczególnych miejscowościach, odwiedzać gminne placówki oświatowe. Będę więc wójtem, który jest bliżej ludzi, by móc ich słuchać i na tej podstawie kreować politykę gminy – uzasadnia swoją decyzję wójt Zbigniew Hercuń. - Chodzi też o to, by wychodzić naprzeciw postulatom mieszkańców i je w jak najlepszy sposób realizować.
Aneta Usyk w Urzędzie Gminy Lubań pracuje od 14 lat. Jest to osoba doświadczona i znająca się na rzeczy. Dotychczas pracowała w referacie prawno-administracyjnym. Wkrótce podzielone także zostaną kompetencje pomiędzy wójta i jego zastępcę, choć – jak mówi nowa zastępczyni – poza nieco większym uposażeniem niewiele się zmieni, przybędzie tylko jeszcze kilka dodatkowych obowiązków i na pewno praca urzędu będzie przebiegać jeszcze sprawniej niż dotychczas.
Niektórych może jednak dziwić, że wspomniana decyzja została podjęta dopiero teraz – dokładnie rok po objęciu władzy przez nowego włodarza gminy Lubań. Przez ten czas wójt funkcjonował na stanowisku samodzielnie. Wszystko dlatego, że taką strategię obrał sobie podczas kampanii wyborczej i tą obietnicę dotrzymał. Chodziło przede wszystkim o to, by poznać pracę urzędu z każdej strony i by móc sobie wyrobić zdanie pod każdym względem. Jak zapewnia Zbigniew Hercuń – był to dobry czas i teraz nadeszła pora, by pójść dalej.

Źródło: „Ziemia Lubańska” Nr 1/2012
11 02 2012

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań