Unijne pieniądze na społeczne potrzeby- „Stworzenie centrum kulturalnego miejscowości Kościelnik poprzez przebudowę budynku dla świetlicy wiejskiej.”
Zaczęło się jak zwykle… w styczniu 2013 roku złożono wniosek o przyznanie pomocy w ramach działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi”. Projekt zakłada stworzenie miejsca, w którym możliwe będzie zaspokajanie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców, a także kultywowanie tradycji i integracja międzypokoleniowa. W świetlicy wiejskiej będą odbywać się imprezy kulturalne i spotkania okolicznościowe.
W ramach realizacji zadania zaplanowano, m.in.: roboty rozbiórkowe, roboty budowlane, wykonanie instalacji sanitarnych i elektrycznych. Dodatkowym plusem projektu jest również zakup wyposażenia świetlicy, w którym z pewnością znajdą się: krzesła, stoły, zestaw nagłośnieniowy, sprzęty niezbędne w kuchni (zmywarka, szafa chłodnicza, kuchnia gazowa, taboret gazowy, zlewozmywak, okap gastronomiczny i inne), zastawa stołowa, sztućce. Na pewno nie zabraknie garnków, patelni i drobnego sprzętu gastronomicznego, który jest konieczny, aby można było wykorzystywać świetlicę w 100%.
Przystępując do realizacji Projektu, mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć miejsce, które będzie chętnie wykorzystywane przez mieszkańców Gminy Lubań do organizacji spotkań integracyjnych. Świetlica stanie się bazą dla kultywowania tradycji i przekazywania jej młodszym pokoleniom, w czasach, w których ciągły pośpiech nie pozwala na spędzanie czasu wspólnie. Planujemy oddać świetlicę do dyspozycji mieszkańców latem przyszłego roku.

Wartość operacji: „Stworzenie centrum kulturalnego miejscowości Kościelnik poprzez przebudowę budynku dla świetlicy wiejskiej” oszacowano na 1 414 691,34 PLN. Dofinansowanie pozyskane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to 500 000,00 PLN. Umowę o dofinansowanie podpisano 3 lipca br.
Po raz kolejny fundusze unijne pomagają w spełnianiu oczekiwań naszych mieszkańców.

11 07 2013

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań