Posiedzenie Zarządu Gminnego OSP
W dniu 21 października bieżącego roku w Urzędzie Gminy Lubań odbyło się kolejne w tym roku posiedzenie Zarządu Gminnego OSP. W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Lubań- Zbigniew Hercuń oraz Zastępca Wójta Gminy- Aneta Usyk. Celem spotkania było omówienie złożonych wniosków przez poszczególne jednostki OSP do budżetu gminy na rok 2014. W przyszłym roku zaplanowano modernizację remizy OSP Pisarzowice, wymianę bram wjazdowym do remizy OSP Henryków oraz wykonanie centralnego ogrzewania w remizie OSP Radostów. Ponadto podsumowano wydatki poniesione w roku bieżącym. Podkreślono, iż poprzez udzielenie dotacji celowych wszystkie jednostki wyposażone zostały w komplety umundurowania bojowego niezbędnego dla zapewnienia bezpieczeństwa strażaków, wymieniono opony w samochodach bojowych, doprowadzono centralne ogrzewanie do budynku remizy OSP Mściszów oraz ocieplono strop budynku, a przede wszystkim rozpoczęto modernizację budynku remizy OSP Pisarzowice o wartości 150 tysięcy złotych.
Spotkanie było okazją do podziękowania strażakom ochotnikom za ich trud podczas tegorocznych akcji przeciwpowodziowych oraz pomocy w zabezpieczaniu Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego oraz dożynek gminnych.
Z uwagi na zmożoną częstotliwość występowania na terenie gminy podtopień i powodzi Wójt Gminy Lubań zakupił pięć rękawów wodnych wykorzystywanych podczas powodzi, które przekazał dla OSP Radostów i OSP Mściszów.

22 10 2013

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań