Zielony Rower w Radogoszczy
Dnia 11 września 2013r. nasza szkoła uczestniczyła w programie edukacyjno-warsztatowym „Zielony Rower” organizowanym przez Leśny Kompleks Promocyjny „Sudety Zachodnie”- Nadleśnictwa Świeradów. W programie wzięło udział ponad 30 szkół z powiatu lubańskiego i lwóweckiego.
Uczniowie z IV, V, VI klasy z niecierpliwością czekali na przybycie leśników, ponieważ bardzo przygotowywali na tą okazję. Dzieci z kl. IV ustroiły się w dębowe listki, które same zrobiły . W kl. V przepiękne klony witały naszych gości, a w klasie VI jesiony zdominowały wszystkie drzewa ( bo w kl.VI mamy duuużych chłopców).
Celem programu było przybliżenie funkcji Lasu i prezentacja pracy leśnika. Zajęcia w naszej szkole prowadzone były przez edukatorów Nadleśnictwa Świeradów w formie warsztatów i zajęć terenowych. Uczniowie w ciekawy sposób pozyskali wiedzę dotyczącą lasu, jego mieszkańców, korzyści jakie z lasu czerpie człowiek, sposobu odnawiania zasobów zielonych.
W ramach programu w szkole przeprowadzony został konkurs „Wiedzy o lesie”. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i edukatorzy przyznali aż 6 nagród .
I miejsce Wiktoria drozdek kl. IV
I miejsce Patryk Trościanko kl. V
I miejsce Miłosz Piela kl.VI
II miejsce Szymon Skrzypacz kl. V
II miejsce Anna Magierewicz kl.VI
II miejsce Szymon Wołoszyn kl.VI

Jeden z edukatorów p. Piotr specjalnie na tą okazję napisał słowa piosenki i skomponował muzykę. Przywiózł gitarę i nauczył dzieci śpiewać . Zabawa była wspaniała. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci .
Nasza szkoła jako jedyna z gminy Lubań została wyróżniona, otrzymaliśmy bon prezentowy ufundowany przez Nadleśnictwo Świeradów dla szkoły najlepiej przygotowanej do Święta Lasu w ramach programy Edukacyjno-Warsztatowego „Zielony Rower”.

22 10 2013

Schronisko dla zwierząt