PRZEDSZKOLE W RADOSTOWIE
Tegoroczna inauguracja nowego roku szkolnego w Radostowie była niezwykle radosnym i rodzinnym wydarzeniem. Wszyscy obecni na uroczystości w dniu 2 września 2013 r. uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły świętowali utworzenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowie Średnim, w skład którego wchodzą: Samorządowe Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa. Do 2 oddziałów przedszkolnych uczęszcza 16 dzieci 3 i 4-letnich oraz 17 dzieci 5 i 6-letnich spełniających obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.
Uroczystość poprzedzały 2 miesiące ciężkiej lecz owocnej pracy, służącej przystosowaniu pomieszczeń do potrzeb pracy z przedszkolakami, tak aby nasi najmłodsi „uczniowie” czuli się bezpiecznie i komfortowo. W tym celu powiększono istniejące sanitariaty, przeprowadzono remont sali, zakupiono nowe meble, wyposażenie, pomoce dydaktyczne i zabawki. Dzięki zaangażowaniu pracowników placówki, dzieci mogą teraz bawić się i uczyć w przepięknej, kolorowej sali i bezpiecznie korzystać z ogrodzonego placu zabaw przy Zespole.
O bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój najmłodszych przedszkolaków dba pani mgr. Ż. Krupska oraz inne nauczycielki zatrudnione w Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Dzielnie wspiera je p. A. Żwańska, pomoc nauczyciela. Dzieci pozostające w przedszkolu po godzinie 14 biorą udział w zajęciach umuzykalniających. Obecnie oczekujemy na wynik konkursu ogłoszonego przez Fundację im. Jana Kantego Steczkowskiego na pozyskanie środków m.in. na dodatkowe zajęcia logopedyczne, gimnastyczno-korekcyjne i artystyczne dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz zakup pomocy dydaktycznych, w tym laptopa.

Dyr. Katarzyna Kempa-Kujawa

22 10 2013

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań