RADOSTÓW ŚREDNI droga dojazdowa do gruntów rolnych
Zadanie p.n.: „Radostów Średni droga dojazdowa do gruntów rolnych”, zrealizowane na przełomie lipca i września 2013 roku zostało wykonane dzięki dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach środków przeznaczonych na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. Wniosek o udzielenie dotacji złożono w listopadzie 2012 roku do Inspektora Terenowego w Jeleniej Górze. Całkowita wartość zadania wyniosła 190 028,26 PLN, udział przyznanej dotacji to 110 400,00 PLN, środki Gminy Lubań: 79 628,26 PLN. Zadanie zostało wytypowane do realizacji z uwagi na potrzeby mieszańców, którzy niejednokrotnie wskazywali konieczność wykonania właśnie tej drogi. Jest to pierwsza z dróg dojazdowych do pól, które chcielibyśmy wykonać do końca 2014 roku. Dotychczas remontowano drogi gminne, stanowiące dojazd do budynków. Obecnie przystępujemy do rozpoczęcia modernizacji dróg tzw. polnych, z których korzystają rolnicy. Utrzymanie infrastruktury drogowej na wysokim poziomie daje podniesienie poziomu życia mieszkańców. Oddaliśmy do dyspozycji dwa odcinki: pierwszy o długości 0,36 km o pełnej konstrukcji podatnej i półsztywnej z podbudową i z warstwą jezdną z mieszanki mineralno- asfaltowej, drugi o nawierzchni tłuczniowej o długości 0,66 km. Odbiór zadania odbył się 20 września z udziałem Przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Uwag nie wniesiono, czekamy na wypłatę dotacji i już planujemy złożenie kolejnych wniosków o dofinansowanie przebudowy dróg.
W tym samym okresie czasu wykonano, z własnych środków, drogę dojazdową na cmentarz komunalnych w Radostowie Średnim. Tym samym zrealizowano wieloletni postulat mieszkańców. W chwili obecnej można bezpiecznie dojechać na cmentarz, jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla osób starszych.

24 10 2013

Zakończono ważne inwestycje drogowe