Informacja o stanie spraw procesowych dotyczących Gminy Lubań
Gmina Lubań skierowała do Sądu sprawę o odszkodowanie przeciwko Agencji Artystycznej Paprocki – reprezentanta zespołu muzycznego TOP ONE , który miał wystąpić dnia 14.07.2013 roku w Henrykowie Lubańskim podczas Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego. Pan Paprocki przedstawił zaświadczenie o chorobie jednego
z członków zespołu, co miało uniemożliwić występ zespołu. Z uwagi na tryb działania Pana Paprockiego i poniesione przez Gminę nakłady było konieczne skierowanie sprawy
o odszkodowanie do Sądu.

Drugą sprawą bardzo ważną jest roszczenie gwarancyjne wobec Firmy MRÓZ – obecnie prowadzone są negocjacje z Syndykiem Masy Upadłościowej Wykonawcy tj. Firmy MRÓZ w przedmiocie skierowania roszczeń przeciwko producentowi rur. Złożoność procedury prawnej powoduje, iż ostateczne rozstrzygnięcia w tym zakresie zapadną w miesiącu grudniu.
Jednocześnie zwróciliśmy się do ubezpieczyciela Wykonawcy tj. Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ o realizację gwarancji ubezpieczeniowej usunięcia wad lub usterek. Ubezpieczyciel odmówił zapłaty zgłoszonych roszczeń. Sprawa odszkodowania została skierowana na drogę sądową.

Z chwilą zaistnienia zmian w przedstawionych informacjach będą one aktualizowane na bieżąco.
28 10 2013

Schronisko dla zwierząt