biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1008241

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Kolorowa biblioteka w Gminie Lubań- wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowicach
Książka: marzenie, baśń, ciekawa historia, intrygująca zagadka.
Biblioteka: szare miejsce, ze starymi regałami, brak kolorów. Czy tak powinno wyglądać miejsce, które jest skarbnicą opowiadań, powieści, prawd historycznych, bajek dla dzieci i dorosłych? Naszym zdaniem nie. Dlatego w lutym br. złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania w ramach konkursu inwestycyjnego „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” p.t.: „Kolorowa biblioteka w Gminie Lubań- wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowicach”. Całkowitą wartość zadania określono na 60 000,00 PLN. Wartość dofinansowania to 50%: 30 000,00 PLN. Realizacja Projektu jest odpowiedzią na zaspokajanie najpilniejszych potrzeb naszych mieszkańców. Obserwując ofertę kulturalną, będącą do dyspozycji mieszkańców wsi, zauważamy ograniczone możliwości w uczestniczeniu w wydarzeniach kulturalnych, brak jest miejsc spotkań, przeznaczonych do towarzyskiego i kulturalnego spędzania czasu. W wyniku realizacji projektu, biblioteka stanie się miejscem, w którym będą chętnie spędzały czas zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Zakup nowoczesnych regałów i szafek znacznie podniesie komfort korzystania z zasobów biblioteki. Nowe regały na czasopisma, nowości, lektury, dokumenty, bajki, książki historyczne, z pewnością ułatwią korzystanie z biblioteki. Pufy i poduchy dla najmłodszych to stworzenie przyjaznego kącika czytelniczego. Nowoczesne i funkcjonalne biurka podniosą komfort pracy bibliotekarzy i czytelników.
Planowany zakup ekranu projekcyjnego, zestawu nagłośnieniowego, projektora multimedialnego i tablicy magnetycznej to danie możliwości do prowadzenia nowoczesnych i atrakcyjnych prezentacji dla różnych grup wiekowych.
Czytnik kodów kreskowych umożliwi sprawne skatalogowanie zbiorów.
W miarę możliwości finansowych uzupełniamy księgozbiór, dbając o ofertę różnorodnej literatury. Realizacja projektu to jednak jedyna szansa na wzbogacenie księgozbioru w nowości wydawnicze.
Wyposażenie biblioteki przyczyni się z pewnością do zwiększenia liczby osób korzystających ze zbiorów bibliotecznych, spędzających czas w czytelni. Podkreślić należy, iż zadanie jest wpisane w dokumentację Sołeckiej Strategii Rozwoju.
Zapraszamy serdecznie do korzystania z biblioteki.


Przed realizacją projektu


Po realizacji projektu12 11 2013


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze