Sukcesy uczniów z Kościelnika
Uczniowie z Kościelnika wiodą prym w konkursach wiedzy o bioregionie. W konkursie ,,Doliną rzeki Kwisy - ochrona przyrody", organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu, który odbył się 25.10.2013 roku, zdobyli II miejsce na 18 drużyn reprezentujących 10 gmin należących do Związku Gmin Kwisa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI: Aleksandra Szatanik i Magdalena Kowalczyk.

W dniu 15.10.2013 roku odbył się w Lubaniu etap powiatowy konkursu wiedzy o bioregionie ,,W krainie łużyckich osobliwości". Drużyna w składzie: Natalia Kowalczyk z kl.VI, Aleksandra Szatanik z kl. VI i Piotr Sołtys z kl. V, wywalczyła I miejsce i tym samym zdobyła prawo reprezentowania naszego powiatu w konkursie regionalnym w Bolesławcu.
W dniu 07.11.2013 roku w Nadleśnictwie Bolesławiec spotkały się najlepsze drużyny z powiatów: lubańskiego, zgorzeleckiego i bolesławieckiego. Nasi uczniowie okazali się najlepsi i zdobyli I miejsce. Uczniów do konkursów przygotowywała nauczycielka przyrody Pani Anna Halwa.

13 11 2013

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy