biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116048

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Osiągnięcia gimnazjalistów z Pisarzowic
15 października 2013 r. odbył się Powiatowy Konkurs „W krainie łużyckich osobliwości". Drużyna naszej szkoły w składzie: Grzegorz Domina z klasy III b, Natalia Kopała z klasy II oraz Marcin Młodziński z klasy I b zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu regionalnego, który odbył się 7 listopada w Nadleśnictwie Bolesławiec. W konkursie wzięły udział najlepsze drużyny z powiatu lubańskiego, zgorzeleckiego oraz bolesławieckiego.
Miło nam jest poinformować, iż w etapie regionalnym konkursu wiedzy o bioregionie „W krainie łużyckich osobliwości” reprezentacja naszego gimnazjum zajęła III miejsce.

25 października 2013 r. w Trecie w Lubaniu odbył się Międzygminny konkurs wiedzy o bioregionie XII edycja „Doliną rzeki Kwisy – ochrona przyrody”. W konkursie wzięło udział 30 drużyn z 10 gmin Związku Gmin „Kwisa”. Nasza drużyna w składzie: Gabriela Pękala z klasy III a oraz Klaudia Kulczycka z klasy I a zajęła I miejsce w kategorii gimnazjów.
Opiekunem laureatów obu konkursów jest nauczyciel bibliotekarz p. Anna Wyka-Owsiuk.Gimnazjaliści wraz z nauczycielem wzięli również udział w konkursie fotograficznym pt.: „Mieszkańcy mojego ogrodu”, którego organizatorem było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Kopeć za zdjęcia bielinka i rzekotki drzewnej, Kornela Woźna za zdjęcie omomiłka szarego i ropuchy szarej, Magdalena Jarosiewicz za zdjęcia ślimaka winniczka i mszyc oraz nauczyciel Anna Wyka-Owsiuk za zdjęcie żaby trawnej. 27 listopada 2013 r. odbiorą oni nagrody w RCEE w Lubaniu.


20 listopada 2013 r. w Sali Rajców w lubańskim ratuszu odbyło się podsumowanie kolejnej edycji KAMPANII I KONKURSU ZBIÓRKI SELEKTYWNEJ „RADY NA ODPADY 2013”. Do udziału w kampanii i konkursie zgłosiło się 20 placówek. Gimnazjum Publiczne w Pisarzowicach zajęło 5 miejsce. Szkoła otrzymała nagrody w postaci sprzętu RTV i książki. Koordynatorem działań na terenie szkoły była p. Anna Wyka – Owsiuk oraz dyrektor Ryszard Leszczyński.
23 11 2013


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze