Sprawa zbiorników retencyjnych w toku
W związku z licznymi sygnałami mieszkańców naszych sołectw w sprawie niewłaściwego funkcjonowania zapór na zbiornikach retencyjno-energetycznych w miejscowości Złotniki Lubańskie i Czocha Wójt Gminy Lubań podczas zebrań wiejskich, które odbywały się w miesiącu czerwcu 2013 r., wyszedł z inicjatywą, aby mieszkańcy Sołectw, przez które przepływa rzeka Kwisa napisali petycje, które zostaną przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu.
W dniu 25.07.2013 r. zostało wysłane pismo wraz z załącznikami – petycjami Sołectw do Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Dnia 19.11.2013 r. otrzymaliśmy odpowiedź, którą prezentujemy poniżej.
W związku ze złożoną deklaracją, przeprowadzania kontroli w zakresie gospodarowania wodami na zbiornikach, czekamy na wynik zaplanowanych czynności.

Pismo - odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego
06 12 2013