Darczyńcy z podstawówki w Pisarzowicach
Magia Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że wszyscy chętniej udzielamy wsparcia tym, którzy tego potrzebują. Już od kilku lat urokowi tego świątecznego czasu ulegają także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Pisarzowicach, aktywnie włączając się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy. Warto zaznaczyć, że tego typu przedsięwzięcia odgrywają ogromną rolę w życiu ucznia. Przede wszystkim uwrażliwiają go na potrzeby innych, co jest sprawą bardzo istotną w dzisiejszym konsumpcyjnym świecie. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych.
W tym roku uczniowie naszej szkoły sprawili ogromną radość wychowankom Domu Dziecka w Chojnowie, obdarowując ich paczkami. Wśród darów znalazły się nie tylko słodycze i odzież, ale również - tak bardzo potrzebne wspomnianej placówce – środki czystości. Podczas spotkania z wychowankami Domu Dziecka nie zabrakło także dobrej zabawy i spotkania z Mikołajem.
Nasi uczniowie pomagają także osobom chorym, zbierając plastikowe nakrętki. W ubiegłym roku przeznaczone były one na zakup wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego dziecka, w tym – na zebranie środków umożliwiających leczenie młodego człowieka. Nasi wychowankowie ogromnie angażują się w tę akcję, o czym świadczą ogromne wory zebranych nakrętek.
W tym roku po raz drugi organizowana jest zbiórka artykułów spożywczych dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej. W roku ubiegłym zebraliśmy aż sto kilogramów żywności. Jesteśmy pewni, że tym razem nasi uczniowie również nie zawiodą.
20 12 2013

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań