BABCIE I DZIADKOWIE W PRZEDSZKOLU
Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Radostowie nie zapominają o swoich ukochanych babciach i dziadkach i z okazji ich święta zaprosili swoich najbliższych na uroczystość wypełnioną wspólnymi zabawami. Dzieci 5 i 6-letnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Opowiadały także, za co kochają swoje babcie i dziadków. Dowiedziały się też, w jakie zabawy bawili się, kiedy sami byli dziećmi. Następnie maluchy zaprosiły do zabawy swoich gości. Babcie i dziadkowie mieli okazję wypróbować niektóre aplikacje dostępne na tablicy interaktywnej, z której na co dzień korzystają przedszkolaki. Z dumą stwierdzamy, że babcie i dziadkowie poradzili sobie doskonale, a nowoczesne technologie nie budzą w nich lęku.

Po pracy umysłowej przyszedł czas na zabawy integracyjne. Wszyscy świetnie bawili się z chustą Klanzy. Dużo radości wywołało też rozpoznawanie z zawiązanymi oczami swoich wnucząt oraz poszukiwanie własnych portretów wykonanych przez przedszkolaków ze skrawków materiałów, włóczki, guzików. Było zabawnie, głośno i miło. A po zabawie dzieci i dziadkowie zasiedli razem do stołu.

Katarzyna Kempa-Kujawa

29 01 2014

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań