Plac zabaw w Henrykowie Lubańskim
Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i w gronie rówieśników, należy do ulubionych zajęć naszych dzieci. Podstawowym warunkiem udanej zabawy jest przede wszystkim odpowiednie miejsce, czas i zaangażowanie. Dbając o dobro naszej lokalnej społeczności, wybudowaliśmy w Henrykowie Lubańskim plac zabaw. Nowy obiekt rekreacyjny przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami jak również rozwiąże problem odpowiedniego zagospodarowania czasu dzieciom i młodzieży. Na placu dostępny jest bardzo szeroki wachlarz urządzeń, które stworzą godne i bezpieczne warunki. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców są różne zestawy zręcznościowe takie jak: huśtawki, altana, piaskownica sześcioboczna, karuzela tarczowa, drążek, dwa sprężynowce i siedziska do piaskownicy. Wyżej wymienione wyposażenie wzbogaciło plac zabaw zapewniając różne rodzaje zabaw a przy tym jest bezpieczny, atrakcyjny, wszechstronnie rozwijający dzieci oraz ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców gminy Lubań. Zrealizowany projekt został wybudowany ze środków finansowych w całości pochodzących z budżetu gminy. Inwestycja objęła zakup i montaż urządzeń zabawowych oraz przygotowanie terenu pod plac zabaw. Nie jest to tania inwestycja, jednak Wójt gminy stwierdza, że „Inspiracją do utworzenia tego typu miejsc są nasi najmłodsi mieszkańcy. Poprzez zabawę dziecko kształtuje cechy swojej osobowości, rozwija umysł, zdobywa doświadczenie i poznaje otaczający je świat. Dlatego chce zapewnić naszym pociechom możliwość swobodnej i beztroskiej zabawy, która jest prostym sposobem, aby wspólnie spędzić wolny czas”. Trzeba zaznaczyć, że budowa placu zabaw wraz z jego wyposażeniem pozwoliła na zwiększenie atrakcyjności tego miejsca. Projekt ten jest uzupełnieniem istniejącej infrastruktury w Henrykowie, który ma za zadanie zaspokoić potrzeby rekreacji i wypoczynku nie tylko dzieciom i młodzieży ale i całej rodziny. Place zabaw służą najmłodszym mieszkańcom, jednak są również miejscem gdzie rodzice mogą się zrelaksować bez obawy o ich bezpieczeństwo a więc zapraszamy do zabawy.

03 06 2014

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Pisarzowice

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna