Dzień Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radogoszczy
W sobotę na terenie boiska „Orlik” przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radogoszczy odbył się Piknik Rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Pogoda dopisała racząc uczestników pięknym słońcem i krążącymi nad ich głowami bocianami. Dzieci, młodzież i dorośli spotkali się aby w miłej i sympatycznej atmosferze spędzić sobotnie popołudnie. Na najmłodszych czekał dmuchany plac zabaw. Troszkę starsi mogli spróbować swych sił podczas konkursów przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną z Radostowa. Łużycka Drużyna Łucznicza w przepięknych średniowiecznych strojach przedstawiła pokaz umiejętności władania bronią, a co odważniejsi sami mogli spróbować swoich sił w walce. Kulminacją pokazu była ustrzelona gruszka z głowy Pani dyrektor średniowiecznym muszkietem obsługiwanym przez Pana Waldemara. Nie zabrakło gier i zabaw dla wszystkich chcących aktywnie się bawić. Była loteria, pyszne domowe ciasto, lody i napoje oraz grillowana kiełbasa. Piknik Rodzinny mógł zostać zorganizowany dzięki pracy i pomocy wielu osób m.in. dzięki Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radogoszczy, Firmie PPU "Level" w Radogoszczy Pana Karola Więcka, Firmie "Vernal" w Radogoszczy Pana Konrada Wróblewskiego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Sołectwu wsi Radogoszcz, Firmie Jelenia-Plast, Pani radnej Wandzie Hybińskiej, Panu Przemysławowi Malickiemu oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Lubaniu.

04 06 2014

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy