Święto Ludowe - Dzień Chłopa w Henrykowie Lubańskim
W niedziele 8 czerwca br. na placu rekreacyjnym w Henrykowie Lubańskim odbyło się Święto Ludowe – „Dzień Chłopa”. Licznie zebranych gości ciepłymi słowami przywitał gospodarz – Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń. Niezwykły „Dzień Chłopa” obfitował w liczne atrakcje, organizatorzy zadbali, aby nikt z obecnych się nie nudził. Wspólna zabawa rozpoczęła się od występów uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach oraz kabaretu FREDRYŚCI z Gimnazjum Publicznego w Pisarzowicach, przygotowanych pod okiem nauczycieli, zapewniając doskonałe przedstawienie. W części artystycznej uroczystości wystąpiły zespoły Rozmaryn, Malwy, Rząsinianki, Podolanie oraz działające na terenie gminy Cisowianki i Marysienki. Wszystkie przedstawiły repertuar rozrywkowy, zapraszając uczestników festynu do wspólnej zabawy. Specjalny występ dał także zespół KALINA –AWF Wrocław, który zaprezentował gościom swoje talenty taneczne, wykonując tańce ludowe. Na placu rekreacyjnym oprócz wrażeń artystycznych, organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo darmowych atrakcji dla dzieci, liczne konkursy, zawody sprawnościowe i wiele innych zabaw, które cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców całej gminy. W czasie festynu można było zjeść pyszny posiłek: kiełbasę, kaszankę z grilla i inne smakołyki a na deser domowe ciasto z kawą lub herbatą. Nie był to koniec atrakcji, ponieważ wieczorem wystąpił trzyosobowy zespół Lider Dance, który zadebiutował na rynku muzyki disco-polo i dance w 2004 roku takimi przebojami jak: „Kochaj mnie bez końca”, „Ja chcę mieć męża” czy „Odnalazłam Cię” a godzinę później wszyscy uczestnicy wzięli udział w zabawie tanecznej w rytmach disco polo. Festyn miał nie tylko promować gminę, ale stać się okazją do miłego spędzenia wolnego czasu. Niepowtarzalna atmosfera i wspaniała zabawa sprawiła, że ten dzień, był pełen radości i uśmiechu, a imprezę należy zaliczyć do udanych.

11 06 2014

Platforma zakupowa