Festyn henrykowski
W dniu 12 lipca 2014 roku na boisku wielofunkcyjnym w Henrykowie, odbyła się impreza towarzysząca IX Ogólnopolskim Imieninom Henryka, Henryki i Henrykowa – HENRYKOWSKI FESTYN REKREACYJNO- SPORTOWY. W marcu bieżącego roku, został złożony przez Stowarzyszenie Rozwoju Henrykowa Lubańskiego wniosek o dofinansowanie projektu do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach działania 413 Wdrożenie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi. Całkowity koszt operacji wyniósł 23 100,54 z czego 18 480,43 zł to dofinansowanie. Projekt ten miał za zadanie podniesienie poziomu życia mieszkańców poprzez stworzenie okazji do uczestniczenia w imprezie rekreacyjno-sportowej, zachęcając mieszkańców, aby spędzali czas aktywnie na świeżym powietrzu. Na wstępnie odbyło się otwarcie festynu – zebranych uczestników przywitała gospodarz imprezy – Sołtys Henrykowa Lubańskiego Teresa Trefler. Wspólna zabawa rozpoczęła się od turnieju piłki siatkowej w której wzięli udział 4 drużyny : OLDBOJE – OSP, HENIOLE, PISARZOWICE - ORLIK i RADOGOSZCZ. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a rywalizacja w grupach była bardzo zacięta. Po kilku godzinnych zmaganiach Turniej Piłki Siatkowej zakończył się zwycięstwem drużyny z Pisarzowic. Kolejnym punktem festynu, był turniej piłki koszykowej. Tegoroczny turniej koszykówki rozegrany został pomiędzy 3 drużynami: ŻUBERKI, ZASKRONIEC DRINK–TEAM oraz GREEN GRENADE. Każda z drużyn reprezentowała odmienny styl gry, pozwoliło to na bardziej urozmaicone współzawodnictwo podczas turnieju, a walka o każdy punkt trwała do końca każdego meczu, jednak I miejsce wywalczyła drużyna GREEN GRENADE. W czasie trwania festynu, zawodników dopingowała licznie zgromadzona publiczność. Po konkurencjach sportowych, na wszystkich uczestników festynu czekały atrakcyjne nagrody - medale i puchary, które wręczyli : Sołtys Teresa Trefler oraz Wójt Gminy Lubań Zbigniew Heruń. Po przeprowadzeniu potyczek rekreacyjnych ,zaproszono uczestników na mały poczęstunek, gdzie każdy mógł spróbować produktów lokalnych takich jak : bigos regionalny, żurek henrykowski, pajda chleba z smalcem i ogórkiem małosolnym i wypieków regionalnych. Henrykowski Festyn rekreacyjno-sportowy przyczynił się do integracji międzypokoleniowej, ponieważ w imprezie wzięli udział przedstawiciele różnych grup społecznych w każdym wieku – dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak również seniorzy. Na koniec słowa uznania kierujemy do wszystkich uczestników festynu a sędziego Panu Łukaszowi dziękujemy za profesjonalne i bezstronne sędziowanie.

18 07 2014

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań