1019761

Henryków Lubański – doceniony !!!
I stało się !!! Rozstrzygnięto szóstą już edycję konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego "Piękna Wieś Dolnośląska".

Jesteśmy dumni z mieszkańców Henrykowa Lubańskiego, których aktywność została ukoronowana II miejscem w kategorii – „Najpiękniejsza wieś”. Nagroda za zajęcie II miejsca to 6 tysięcy.

Komisja dostrzegła potencjał wsi oraz tempo jej zmian. Zwróciła uwagę nie tylko na integrację lokalnej społeczności ale również na walory przestrzenne wsi w zakresie infrastruktury technicznej i społecznej. Mieszkańcy skutecznie wykorzystują swój ogromny atut – 1300-letni cis, na bazie którego, utworzyli całą sieć produktów (korale cisowe, schronisko młodzieżowe „Pod Cisem”, aleje cisową, zespół folklorystyczny „Cisowianki” i wiele innych. Mieszkańcy Henrykowa Lubańskiego to ludzie pracowici, zaradni, którzy nie czekają z założonymi rękami na pomoc, ale sami zabiegają o swoją małą ojczyznę – samodzielnie pozyskują i realizują liczne projekty z Urzędu Marszałkowskiego, Fundacji Wspomagania Wsi jak i z LGD. Społeczność ta, nie tylko wykazuje swoją aktywność przy pracach porządkowych we wsi, ale również angażuje się w inne przedsięwzięcia, takie jak: organizacja Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego, Jarmarku Henrykowskiego i innych imprez kulturalnych, na których mieszkańcy sprzedają ciasteczka z wróżbą, placki ziemniaczane, ciasta, żurki i inne smakołyki oraz wystawiają rękodzieła malowanie na szkle, wyroby ze sznurka, haftowane czy też ręczne księgi pamiątkowe. Dla mieszkańców Henrykowa Lubańskiego, nie ma problemów i barier, które przeszkadzają w realizacji wyznaczonych celów. Cele te są realizowane w całości i pozwalają zmieniać obraz miejscowości.

„Cieszy nas, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez władze województwa dolnośląskiego. Przyznana nagroda utwierdza nas w słuszności podejmowanych działań. Jest to znak, że praca, którą wykonują mieszkańcy i organizacje działające na terenie wsi, zostały zauważone. Trzeba pamiętać, że wspólny wysiłek, daje nie tylko wiele korzyści, ale także wiele radości. Mieszkańcy Henrykowa Lubańskiego to ludzie zaangażowani, realizujący obrane przed siebie cele zawarte w strategii rozwoju miejscowości oraz planie odnowy. Podejmując inicjatywę na rzecz rozwoju swojej miejscowości, w pewien sposób prezentują nam przykład, który służy podniesieniu świadomości pozostałym mieszkańcom gminy”.– mówi wójt gminy Zbigniew Hercuń.

Niestety, projekt zrealizowany w Pisarzowicach nie zdobył upragnionego miejsca, jednak nie mamy wątpliwości, że przedsięwzięcie „Kolorowa biblioteka w Gminie Lubań – wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowicach”, oferuje ciekawe i innowacyjne działania dla swoich mieszkańców.

Gratulujemy sukcesu mieszkańcom Henrykowa Lubańskiego za ogromny trud włożony w rozwój swojej wsi. Henryków Lubański z roku na rok się rozwija i za to jesteśmy wdzięczni właśnie mieszkańcom.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w dniu 4 października 2014r. na gali podsumowującej szóstą edycję konkursu "Piękna wieś dolnośląska" we wsi Spytków w gminie Zgorzelec.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu !
08 08 2014

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna