Nowy parking dla mieszkańców gminy Lubań.
Gmina Lubań w ostatnich miesiącach zmienia swój wizerunek a realizowane liczne inwestycje zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, przynoszą widoczne efekty. Po wielu miesiącach prac remontowych, powstał plac parkingowy usytuowany przy świetlicy wiejskiej w Mściszowie.

Po dokładnych oględzinach na miejscu wykonanych robót, w czwartek 21 sierpnia 2014 roku, komisja dokonała odbioru zadania inwestycyjnego „Budowa parkingu koło świetlicy Mściszów”. Gmina z własnych funduszy przeznaczyła na ten cel 39 976,81zł a w ramach parkingu wykonano koryto, podbudowy z kruszywa łamanego (warstwa górna, warstwa dolna), podsypkę piaskową, nawierzchnię z kostki betonowej gr 8 cm wraz ze schodami i krawężnikami.

Wójt Zbigniew Hercuń jest bardzo zadowolony z przeprowadzonych prac: „Mieszkańcy zwracali się z prośbą o miejsca postojowe i rozwiązanie problemu parkingu, koło świetlicy wiejskiej. Nowy parking, będzie zachęcać do częstszego odwiedzania świetlicy wiejskiej a tym samym stanie się ona prawdziwą wizytówką pobliskiego otoczenia.”

Prawidłowe zagospodarowanie terenu pozwoliło na stworzenie ogólnodostępnego parkingu, który został dostosowany do istniejących warunków oraz zapotrzebowania na miejsca postojowe. Celem realizacji inwestycji było podniesienie jakości życia mieszkańcom i podniesienia atrakcyjności przestrzeni publicznej.

Przed inwestycją:

Po inwestycji: