Oświetleniowy finisz
Ważnym elementem gwarantującym rozwój gminy są liczne inwestycje. Praktycznie w każdej z miejscowości gminy Lubań w ostatnich miesiącach wykonano inwestycje polepszające warunki życia mieszkańców. Gmina Lubań dość intensywnie przystępuje do zaplanowanych zadań i w dniu 14.08.2014 roku, odbył się kolejny odbiór dwóch inwestycji, które obejmują budowę oświetlenia ulicznego w dwóch sołectwach gminy Lubań.

Pierwszą z inwestycji jest budowa oświetlenia na odcinku drogi w Nawojowie Śląskim w Aleji Lipowej. Wartość robót wyniosła 19.650,00 zł brutto. W ramach umowy zawartej z wykonawcą wybudowano 35 metrów sieci oświetleniowych oraz zamontowane zostały 3 słupy z 5 oprawami.

Z kolei w Kościelniku wartość przedsięwzięcia wyniosła aż 51.000,00 zł. Wykonano 326 metrów sieci oświetleniowej oraz zamontowanych zostało 10 słupów z oprawami typu PARK BIT ZSD-70.

Dzięki wykonanej przez nas inwestycji, ograniczona zostanie liczba wypadków. Lepsze oświetlenie ulic, dróg i poboczy po zmroku przekłada się na wzrost bezpieczeństwa i komfortu kierowców i mieszkańców, a to jest najważniejsze „– mówi Wójt Gminy Lubań – Zbigniew Hercuń.

02 09 2014

Dożynki wiejskie w Nawojowie Łużyckim, Nawojowie Śląskim i Radogoszczy