Gmina Lubań wyróżniona w XX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin
W dniach 17-23 maja 2014 r. odbyła się XX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2014. Jest to jedna z największych imprez sportowych w Polsce, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Głównym celem imprezy jest pobudzenie do aktywności fizycznej jak największej liczby osób z danego obszaru administracyjnego.

W tym roku - Gmina Lubań, po raz pierwszy, zdecydowała się uczestniczyć w tej ogólnopolskiej akcji a harmonogram imprezy obejmował 63 różnorodnych zajęć ruchowych, przeprowadzonych przez 7 dni jednocześnie w 8 miejscowościach.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów tego przedsięwzięcia i uczestników wszystkich imprez, zawodów, treningów – Gmina Lubań została uhonorowana I miejscem w kategorii - Grupa II (od 5 tys. do 7,5 tys. mieszkańców) w Województwie Dolnośląskim. Jest to wielkie wyróżnienie, zwłaszcza, że startujących jednostek w Grupie II było aż 110.

Uzyskany wynik, świadczy o tym, że nasi mieszkańcy mają świadomość, że aktywność fizyczna to jeden z najistotniejszych elementów zdrowego stylu życia. Dziękujemy za wspólną zabawę i serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zbiorczymi wynikami STMiG na Dolnym Śląsku.

Wyniki XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2014
10 09 2014

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok