Bezpieczna szkoła w Pisarzowicach.
We wszystkich szkołach ponownie zabrzmiał dzwonek a w okolicach szkół i na drogach dojazdowych pojawiają się dzieci i młodzież. Aż do końca roku szkolnego droga do szkoły i z powrotem będzie codziennością w życiu każdego ucznia. Aby dzieci i młodzież czuli się bezpieczniej, władze gminy postanowiły zrealizować zadanie inwestycyjne p.n. „Miejsce postojowe autobusu w Pisarzowicach”. Inwestycja ma na celu usprawnienie komunikacji i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W dniu 05.09.2014 roku w obecności przedstawicieli Urzędu Gminy Lubań, wykonawca przekazał do użytkowania nowo wybudowane miejsce postoju autobusowego w Pisarzowicach. Całość inwestycji zakładała wykonanie koryta, podbudowę z kruszywa łamanego (warstwa dolna i górna), posypanie warstwy górnej miałem kamiennym oraz nawierzchni z kostki brukowej betonowej ( grubości 8cm) na posypanie cementowo-piaskowej zatoki. Projekt ten w całości jest finansowany ze środków własnych gminy Lubań a wartość robót wyniósł 61 500,00 zł.

W trosce o dzieci i zapewnienie im przyjaznych warunków, zrealizowano również inne zadanie inwestycyjne - p.n.„Ciągi komunikacyjne towarzyszące infrastrukturze szkolnej – odcinek I Pisarzowice”. Zakres zadań obejmował wykonanie koryta, podbudowę z kruszywa łamanego (warstwa dolna i górna), nawierzchnie z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm a wartość robót zgodnie z umową wyniósł 19 680,00 zł. Inwestycja ta, poprzez budowę chodnika łączącego peron i posesję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach, w dużej mierze zapewni dzieciom przewożonym przez autokary szkole bezpieczną drogę do szkoły.

„Moje wszystkie działania mają na celu rozwój Gminy Lubań i dobro jej mieszkańców. Kwestia bezpieczeństwa uczniów do szkoły jest nagminna, w związku z powyższym, istniała pilna potrzeba uniknięcia zagrożeń dla ich zdrowia i życia. Pragnę aby, uczniowie poruszali się swobodnie po tej drodze, bez jakichkolwiek obaw, bez narażenia na jeżdżących kierowców”. – dodaje wójt gminy Zbigniew Hercuń.

Gmina Lubań z powodzeniem podejmuje działania zmierzające do usprawnienia komunikacji oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. To dzięki tym inwestycją, otoczenie placówki oświatowej w Pisarzowicach jest bardziej komfortowe, zarówno dla dzieci, jak i rodziców odbierających swoje pociechy ze szkoły.

10 09 2014

Jubileusz zespołu Marysieńki

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna