Żyjmy aktywnie w Gminie Lubań
Uprawianie sportów to idealny sposób, aby dbać o własne ciało i rozwijać w sobie pasję zdrowego trybu życia. Aby zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej, Gmina Lubań złożyła wnioski o przyznanie pomocy na realizację zadań p.n.: „Żyjmy aktywnie – budowa bazy rekreacyjnej w Gminie Lubań: place fitness w Mściszowie i Nawojowie Łużyckim” za pośrednictwem LZS Pisarzowice oraz „p.n.„W zdrowym ciele zdrowy duch: budowa placu fitness na świeżym powietrzu w Pisarzowicach”. Po pozytywnej weryfikacji projektów i podpisaniu umowy przyznania pomocy w dniu 08.09. 2014 roku nastąpił komisyjny odbiór wykonanych robót.

Poprzez realizację zadania p.n.: „Żyjmy aktywnie – budowa bazy rekreacyjnej w Gminie Lubań: place fitness w Mściszowie i Nawojowie Łużyckim”, powstało miejsce, które oferuje mieszkańcom różnorodny wachlarz możliwości spędzenia czasu w sposób kreatywny poprzez ćwiczenie na profesjonalnym sprzęcie. Koszt zadania wyniósł 60 000,00 zł z czego 30 000,00zł to dofinansowanie w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Natomiast inwestycja p.n.: „W zdrowym ciele zdrowy duch: budowa placu fitness na świeżym powietrzu w Pisarzowicach”, zwiększy atrakcyjność okolic wsi Pisarzowice – będzie uzupełnieniem istniejącej infrastruktury, ponieważ nowo powstały plac fitness będzie mieścił się przy boisku Orlik i w pobliżu placu zabaw „Radosna szkoła” w Pisarzowicach. Całkowity koszt operacji wyniósł 34 513,80 zł z czego 27 611,04 zł to dofinansowanie z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrożenie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.

Obie inwestycje wyposażone zostały w najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt do ćwiczeń. Na obiekcie znalazły się urządzenia takie jak: piechur, orbitrek, stepper, ławka skośna, motyl klasyczny, wyciąg górny, twister, wyciskanie siedząc oraz wioślarz i jeździec. Zamontowane urządzenia z całą pewnością dostarczą mnóstwo przyjemności korzystającym a przy tym są bezpieczne oraz ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Gminy Lubań.

„Dzięki tym specjalistycznym przyrządom do ćwiczeń, można bez ograniczeń, z korzyścią dla zdrowia i lepszego samopoczucia, aktywnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Nowy obiekt rekreacyjny przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami jak również rozwiąże problem odpowiedniego zagospodarowania czasu naszym mieszkańcom. Na placu dostępny jest bardzo szeroki wachlarz urządzeń, które stworzą godne i bezpieczne warunki.” – mówi wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń.

Gmina Lubań wie, że ruch to zdrowie, więc warto połączyć przyjemne chwile spędzone na świeżym powietrzu i aktywność w postaci odrobiny sportu. Warto jeszcze dodać, że regularna aktywność fizyczna jest niezbędna w każdym wieku. Uprawianie sportu zapewnia większą zdolność do codziennego funkcjonowania. Lato zbliża się ku końcowi, więc szybko nadrób zaległości i poćwicz na wybranym placu fitness w Gminie Lubań.

12 09 2014

Platforma zakupowa