Lubimy Zielony Rower
18 września 2014 roku po raz kolejny do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radostowie przyjechał Zielony Rower. W ramach dorocznej akcji odwiedził nas leśnik z Nadleśnictwa Kamienna Góra – Pan Mateusz Lompart.

Zaproszony gość przedstawił prezentację dotyczącą pracy leśnika. Zaznaczył w swojej wypowiedzi, że to praca bardzo odpowiedzialna i trudna - leśnicy sadzą nowe drzewa i pielęgnują je, chronią rzadkie rośliny i zwierzęta, zabezpieczają las przed pożarami i szkodnikami, pilnują porządku w lesie, wytyczają nowe szlaki turystyczne, pozyskują drewno i uczą wszystkich – poczynając od najmłodszych – odpowiedzialnego zachowania w lesie. To dzięki ich codziennej pracy, Polskie lasy należą do najpiękniejszych w Europie.

Akcja ta zapewniła wiele atrakcji dla uczestników - wszyscy mieli okazję poznać nie tylko narzędzia pracy leśników ale również zasięgnąć i pogłębić wiedzę na temat lasów i leśnictwa. Leśnik zapoznał dzieci z takimi rzeczami jak: co to jest znacznik i klupa, jak znaczy się drzewa przeznaczone do wycinki, oznacza klasę drewna i jak można zmierzyć obwód drzew. Ogromne zainteresowanie wzbudziły również, znalezione przez leśników poroża zrzucone przez jelenie.

Kolejnym punktem spotkania były zajęcia na świeżym powietrzu - wszyscy zebrani wyruszyli w kierunku lasu. Tam dzieci mogły samodzielnie zmierzyć obwody wybranych drzew specjalnymi do tego narzędziami, poszukać leśnych skarbów i pochwalić się nienagannym zachowaniem w czasie pobytu w lesie. Zabawa była udana, uczestnicy wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni. Świadczy o tym fakt, że dzieci z Radostowa zaprosiły leśnika na przyszły rok, wręczając Mu laurkę i własnoręcznie wykonany prezent – kolorowy las z pnia drzewa. A w nagrodę za zaangażowanie uczniów w dekorację szkoły, przygotowanie gazetek oraz udział w konkursie otrzymali 25 biletów do Aquaparku w Świeradów Zdrój.

25 09 2014

Transparentna Gmina Rozwoju

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

Uchwalono budżet na 2018 rok