Dzień Otwarty w nowej bibliotece w Radostowie Średnim.
5 października, w godzinach 9.00-16.00 miało miejsce oficjalne otwarcie nowej biblioteki w Radostowie Średnim. Była to okazja do zwiedzenia budynku, zapoznania się z jej wnętrzem, pomieszczeniami i wyposażeniem - to także promocja biblioteki, jej planowanych działań, zajęć i przedsięwzięć.

Uroczystość otwarcia rozpoczęła się odmówieniem modlitwy i uroczystym poświęceniem nowego obiektu przez Proboszcza parafii w Radostowie Średnim ks. Józef Olechowski. Zebranych gości przywitali gospodarze imprezy - Wójt Zbigniew Hercuń, Aneta Usyk – zastępca wójta oraz dyrektor GOKiS Justyna Antoszewska.

W trakcie trwania imprezy Pani dyrektor GOKiS oraz pracownice biblioteki, oprowadziły wszystkich zebranych gości wokół biblioteki - pokazywały poszczególne pomieszczania, zapoznały czytelników z dostępnymi zbiorami i bogatą usługą informacyjną, tłumaczyły zasady korzystania z biblioteki i wypożyczalni oraz informowały o godzinach otwarcia placówki. Ponadto, wszyscy, którzy pojawili się tego dnia, mogli opatrzyć się w nowe egzemplarze książek.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość degustacji przygotowanych specjalnie na tą okazję smakołyków, rozmaitych wypieków przyrządzonych przez sołtysa Bernarda Smusza i mieszkańców z Radostowa Średniego, jak również ciepłych napoi sponsorowanych przez GOKiS. W tym przedsięwzięciu wzięło udział wielu mieszkańców a imprezę zaliczamy do udanych - ten dzień był pełen radości, była niepowtarzalna atmosfera i wspaniała zabawa a obecni, przekonali się, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki, ale przede wszystkim przestrzeń, która daje nam nieograniczony kontakt z wiedzą, nauką i literaturą. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Radostowa Średniego za zaangażowanie i ciężką pracą, poprzez którą wsparli przygotowanie tej imprezy.

Już 26 października w bibliotece odbędzie się pierwsze z cyklu planowanych spotkań autorskich. Pierwszą znakomitą pisarka, która zawita w nowo otwartej bibliotekę w Radostowie Średnim, będzie Pani Krystyna Mirek, autorka bestsellerowych powieści: „Prom do Kopenhagi”, „Polowanie na motyle”, „Droga do marzeń”, „Pojedynek uczuć”, „Miłość z jasnego nieba”, „Szczęście all inclusive”. Jej książki podbiły serca czytelników przyjemną tematyką a 5 listopada ukaże się jej najnowsza powieść „Podarunek”. Po spotkaniu autorka poprowadzi warsztaty dla kobiet:

Jak będąc zapracowaną żoną i matką znaleźć czas na realizację marzeń?
Jak sprawić, by marzenia stały się źródłem dochodu?
Jak zorganizować czas, kiedy trzeba godzić wiele ról i obowiązków.
Co zrobić, by być człowiekiem szczęśliwym?

Gorąco zachęcamy panie do udziału w spotkaniu i warsztatach oraz zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z usług biblioteki w Radostowie Średnim.

09 10 2014

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań