Nowe lampy już rozjaśniają okolice Pisarzowic
Oświetlenie drogowe to nierozłączny element poczucia bezpieczeństwa dla tych, którzy wieczorną porą korzystają z nich, ale również pomoc i komfort dla kierowcy jadącego po zmroku. Gmina Lubań jak co roku realizuje inwestycje w tym zakresie. W tegorocznym budżecie znalazły się zadania z zakresu budowy oświetlenia ulicznego.

W październiku 2014 roku dokonano odbioru zadania inwestycyjnego pn.: „Oświetlenie Pisarzowice (od drogi krajowej Kierunek kościół z uwzględnieniem rozwidlenia dróg w dwóch kierunkach). W ramach zadania wykonano sieć oświetlenia drogowego kablem YAKY 4x35 mm2 o długości 1575m, zamontowano słupy stalowe ośmiokątne z oprawami drogowymi w ilości 19 szt. na fundamentach oraz zamontowano słupy parkowe z oprawami w ilości 19 szt. na fundamentach. Całkowita wartość robót zgodnie z umową wyniosła 109 537,56 i została wykonana zgodnie z projektem budowlanym, zaświadczeniem z Starostwa Powiatowego w Lubaniu, umową, sztuką budowlaną oraz wiedzą techniczną.

Oświetlenie w Pisarzowicach wykonane zostało przy drodze, prowadzącej do szkoły podstawowej i gimnazjum oraz kościoła. Ten ciąg komunikacyjny cechuje się bardzo dużym natężeniem ruchu, co pozwoli na znaczne podniesienie standardu i jakości życia mieszkańców. Ponadto, dodatkową zaletą nowego oświetlenia będzie zwiększenie bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków oraz poprawa estetyki miejscowości.

24 11 2014

Zakończono ważne inwestycje drogowe