biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252153

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Radni nowej kadencji zaczynają prace
27 listopada o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy po raz pierwszy zebrała się nowa Rada Gminy w Lubań, wyłoniona w wyborach 16 listopada br. Zgodnie z przepisami, sesję poprowadziła najstarsza wiekiem radna p. Wierzbicka Agnieszka do czasu wyboru przewodniczącego rady, która witając wszystkich przybyłych przystąpiła do stwierdzenia prawomocności obrad i zaprezentowania zaplanowanego porządku obrad.

Podczas sesji świeżo wybrani radni otrzymali z rąk przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej p. Anety Usyk zaświadczenia o wyborczym zwycięstwie oraz złożyli uroczyste ślubowanie, potwierdzając wole objęcia funkcji słowami: „Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg”. Ślubowanie złożyli radni: CWYNAR Kazimierz, TREFLER Teresa, SZYDLAK Bartosz, KUŚ Tadeusz, JAŃCZAK Małgorzata, KONCKI Ryszard, WIERZBICKA Agnieszka, ŁASICA Bartosz, HYBIŃSKA Wanda, KONOPSKI Edward, KLIMCZYK Krzysztof, WOŹNIAK Leszek, USYK Andrzej, MACIEJKO Józef, KARNAŚ Bogusława.

Słowa ślubowania wygłosił również Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń, który został wybrany w pierwszej turze tegorocznych wyborów samorządowych. Korzystając z okazji krótko podziękował za zaufanie i zaznaczył, że liczy na dobrą współpracę z nową Radą Gminy.

Jedną z pierwszych decyzji nowej Rady Gminy Lubań było wybranie Przewodniczącego i jego zastępcę. W głosowaniu tajnym, uzyskując poparcie większości radnych, Przewodniczącym Rady Gminy Lubań, została p. Teresa Trefler, która tę funkcję pełniła również w poprzedniej kadencji, natomiast Wiceprzewodniczącym został p. Krzysztof Klimczyk.

I tak z chwilą zaprzysiężenia nowa Rady i Wójt rozpoczynają służbę dla lokalnej społeczności. Dla niektórych będzie to początek w radzie, dla innych będzie to okres wytężonej pracy i czas realizacji obietnic wyborczych. Życzymy nowej Radzie owocnej pracy oraz samych trafnych decyzji, które przekładać się będą na dobro naszej małej Ojczyzny i jej mieszkańców.02 12 2014


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze