biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116050

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Przedsiębiorcze i pracowite – takie są kobiety w Gminie Lubań
Po raz kolejny Gmina Lubań skorzystała z pieniędzy unijnych. Tym razem realizacja projektu objęła aż w pięć miejscowości: Pisarzowice, Nawojów Łużycki, Mściszów, Henryków Lubański i Kościelniki Dolne.

Zadanie „Stworzenie bazy dla sprzedaży i promocji produktów i usług lokalnych wytwarzanych przez kobiety – budowa miejsc wystawowych w Pisarzowicach, Nawojowie Łużyckim, Mściszowie, Henrykowie Lubańskim i Kościelnikach Dolnych” zrealizowane zostało, dzięki pomocy w ramach działania 413 „Wdrożenie Lokalnych Strategii Rozwoju” PROW na lata 2007-2013 dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Wniosek o udzielenie dotacji złożono w kwietniu 2013 roku do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Izerskie. Całkowita wartość zadania wyniosła 519 063,46 zł, udział przyznanej dotacji to 267 181 a środki Gminy Lubań wyniosły 251 882,46 zł.

W ramach realizacji zadania wybudowano pięć baz wystawowych, przeznaczonych do wytwarzania, promocji, sprzedaży produktów i usług lokalnych, wykonywanych przez kobiety. Nowo powstała infrastruktura będzie systematycznie wykorzystywana przez kobiety, które będą mogły zaprezentować swoje prace, rękodzieła i wystawić je na sprzedaż. Z cała pewnością miejsca te nie pozostaną puste. Kobiety ze wszystkich miejscowości Gminy Lubań zajmują się wykonywaniem ozdób i produktów. Mieszkanki Henrykowa Lubańskiego, będą mogły zaprezentować swoje prace, które w ramach Stowarzyszenia Rozwoju Henrykowa Lubańskiego zachwycają kulinarnym talentem i nie tylko. Wielkim zainteresowaniem będą cieszyć się korale cisowe, wykonywane z drzewa cisowego. Prezentowane i sprzedawane będą także: bukiety z liści, wianki z kwiatów. W pozostałych miejscowościach, prezentowane będą: wyroby z filcu: apaszki, torebki, kolczyki, broszki, biżuteria filcowania, ozdoby okazjonalne, które wytwarzane są podczas zajęć plastycznych. Kobiety działające w ramach Stowarzyszeń: Stowarzyszenie Miłośników Wsi Pisarzowice, Stowarzyszenie mieszkańców Jałowca, Kościelnik, Kościelniki Dolne i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Nawojów Łużycki i Nawojów Śląski będą również prezentować wspaniałe rękodzieła i regionalne potrawy kulinarne.

Nowe inwestycje na stałe wpiszą się w krajobraz Gminy, jako zakątki przeznaczone do sprzedaży rękodzieła, usług i produktów lokalnych. Ponadto, miejsca wystawowe zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie Szlaku Świętego Jakuba i szlaków rowerowych przebiegających przez Gminę Lubań, co umożliwi przyciągnięcie większej grupy odwiedzających i kupujących przedmioty proponowane przez wystawców.

05 12 2014


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze