Mamy jednego z najlepszych animatorów orlika w kraju
10 grudnia 2014 roku, w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczny program "Nasz Orlik". 22 animatorów orlików odebrało z rąk Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata i Moniki Chabior - prezesa Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej z Pucka nagrody i dyplomy dla Animatorów Roku.

Wśród wyłonionych zwycięzców z całej Polski znalazła się również animatorka z Pisarzowic – Emilia Łamasz, która została nagrodzona za szczególne zaangażowanie i rozpowszechnianie sportu oraz najlepszą współpracę z grupami priorytetowymi – przedszkolami i seniorami.

Pani Emilia Łamasz to osoba otwarta, która potrafi zaproponować mieszkańcom bogaty wachlarz zajęć, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to osoba, która odznacza się wysoką świadomością na temat potrzeby ruchu w życiu codziennym - co stara się przekazać dla uczestników zajęć sportowych na orliku w Pisarzowicach. Ponadto, posiada wiedzę i doświadczenie zawodowe: ukończyła studia licencjackie - wychowanie fizyczne, kurs pierwszej pomocy, kurs instruktora tenisa ziemnego, uczestniczyła w szkoleniu dla Animatorów Ekspertów oraz ukończyła kurs wychowawców kolonii dzieci i młodzieży, co zaprocentowało łatwością w kontaktach z dziećmi i młodzieżą.

W dzisiejszych czasach, propagowanie zdrowego stylu życia to jedno z najważniejszych zadań, które należy konsekwentnie realizować. Orliki mają dostarczać sport na wyciągnięcie ręki, a animatorzy to kluczowy element w budowaniu polityki sportowej. To dzięki ich umiejętnościom, zaangażowaniu i sposobowi pracy wielu ludzi może mieć szanse spróbować sportu w swoim najbliższym otoczeniu i co ważniejsze, wytrwać w byciu aktywnymi.

Cieszy nas fakt, że Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej doceniła i wyróżniła dotychczasową prace naszej animatorki. Jej aktywna postawa bez wątpienia wpływa pozytywnie na wzrost aktywności sportowej i rekreacyjnej mieszkańców Gminy Lubań. To dzięki jej działalności Orlik w Pisarzowicach jest miejscem gdzie każdy może podejmować wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, uprawiać sport oraz rozwijać swoje sportowe pasje. Dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców – od najmłodszych aż po seniorów do uczestnictwa w akcjach sportowych organizowanych na orliku w Pisarzowicach.

15 12 2014

Jubileusz zespołu Marysieńki