biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

986669

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

W karnawale mamy bale
Dnia 11 lutego w Samorządowym Przedszkolu w Pisarzowicach miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola jak zwykle i nic nie zapowiadałoby zmian, gdyby nie ich stroje, które były niezwykłe. Do przedszkola przybyli królowie, księżniczki, wróżki, elfy, strażacy, smoki, motyle i wiele, wiele innych baśniowych postaci.

Okazało się, że do przedszkola w Pisarzowicach zawitał „Pan Karnawał” i w towarzystwie dwóch śniegowych bałwanków oraz bajecznej muzyki rozpoczął „Bałwankowy bal karnawałowy”. W zabawie karnawałowej wzięły udział dzieci z Samorządowego Przedszkola z Pisarzowic oraz zaproszeni goście – dzieci i wychowawcy z Miejskiego Przedszkola nr 3 z Lubania.

Po nawiązaniu współpracy obu przedszkoli, bal stanowił wspaniałą okazję do pierwszego wspólnego spotkania. Wędrując przez zimową krainę dzieci poznawały charakterystyczne elementy klimatu panującego w Arktyce oraz jej mieszkańców. Bałwanki nauczyły dzieci wielu zimowo-muzycznych zabaw, wspólnie z nauczycielami odgadywały bałwankowe zagadki.

Przy okazji spotkania dzieci z obu przedszkoli obdarowały się słodkimi upominkami. Radości dzieci nie było końca a nauczyciele mieli sposobność nie tylko bliżej się poznać, ale też wymienić się ciekawymi metodami pracy z dziećmi. Rada Rodziców aktywnie wspierająca prace nauczycieli przygotowała dla wszystkich uczestników balu „szwedzki stół ” a na nim różnorakie pyszności.

Takim oto sposobem oba przedszkola hucznie zapoczątkowały ciekawie zapowiadającą się współpracę.

17 02 2015


 AKTUALNOŚCI

Zakończono ważne inwestycje drogowe

OGŁOSZENIA

Punkt informacyjny Funduszy Europejskich

RADA GMINY

Ostatnia sesja w roku 2016

GOKiS

Nauka gry na gitarze