biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116050

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Spotkanie z bajką i gliną
Bajka i glina, czy to do siebie pasuje? Odpowiedzi na to pytanie szukały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radogoszczy. Pomagały im w tym przedsięwzięciu pisarka i właścicielka pracowni ceramicznej.

Uczniowie obu szkół stali się uczestnikami wyjątkowych zajęć twórczych pt. Spotkanie z bajką i gliną.W trakcie zajęć zorganizowanych 17 kwietnia 2015r. przez Pracownię Ceramiczną Chata za wsią z Radogoszczy, dzieci znalazły się w świecie wypełnionym sztuką, która pobudziła ich wyobraźnię i wrażliwość estetyczną.

Zaproszona na warsztaty pisarka książek dla dzieci (m.in. Niebieska niedźwiedzica, Muszla, Ręcznikowiec) i dorosłych (Karminowy szal, Mąż zastępczy, poduszka w różowe słonie, Sukienka z mgieł) Joanna Maria Chmielewska, zabrała uczestników w świat swoich bajek, przedstawiając przygody wybranych bohaterów. Autorka, czytając swoją najnowszą bajkę pt. Ręcznikowiec, inspirowała dzieci do wymyślania nowych przygód bajkowych bohaterów.

Zadaniem dzieci, po części literackiej, było ulepienie z gliny postaci lub przedmiotu zapamiętanego z bajki. W ten sposób mogły stworzyć postać, która pozostała w ich wyobraźni po wysłuchanej opowieści. Różnorodność ulepionych stworków, świadczy o dużej kreatywności i pomysłowości uczestników.

Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, a uśmiech i zaangażowanie dzieci wskazywały na atrakcyjność tej formy nauki. Inicjatorem niecodziennych zajęć była pedagog pracująca w obu placówkach mgr Urszula Serewis.27 04 2015


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze