1019814

Spotkanie z bajką i gliną
Bajka i glina, czy to do siebie pasuje? Odpowiedzi na to pytanie szukały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radogoszczy. Pomagały im w tym przedsięwzięciu pisarka i właścicielka pracowni ceramicznej.

Uczniowie obu szkół stali się uczestnikami wyjątkowych zajęć twórczych pt. Spotkanie z bajką i gliną.W trakcie zajęć zorganizowanych 17 kwietnia 2015r. przez Pracownię Ceramiczną Chata za wsią z Radogoszczy, dzieci znalazły się w świecie wypełnionym sztuką, która pobudziła ich wyobraźnię i wrażliwość estetyczną.

Zaproszona na warsztaty pisarka książek dla dzieci (m.in. Niebieska niedźwiedzica, Muszla, Ręcznikowiec) i dorosłych (Karminowy szal, Mąż zastępczy, poduszka w różowe słonie, Sukienka z mgieł) Joanna Maria Chmielewska, zabrała uczestników w świat swoich bajek, przedstawiając przygody wybranych bohaterów. Autorka, czytając swoją najnowszą bajkę pt. Ręcznikowiec, inspirowała dzieci do wymyślania nowych przygód bajkowych bohaterów.

Zadaniem dzieci, po części literackiej, było ulepienie z gliny postaci lub przedmiotu zapamiętanego z bajki. W ten sposób mogły stworzyć postać, która pozostała w ich wyobraźni po wysłuchanej opowieści. Różnorodność ulepionych stworków, świadczy o dużej kreatywności i pomysłowości uczestników.

Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze, a uśmiech i zaangażowanie dzieci wskazywały na atrakcyjność tej formy nauki. Inicjatorem niecodziennych zajęć była pedagog pracująca w obu placówkach mgr Urszula Serewis.

27 04 2015

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna