Jest dofinansowanie na boisko lekkoatletyczne w Pisarzowicach
5 maja br. w Sali Prasowej Stadionu Wrocław 2012, odbyło się przyznanie środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017, przyznanych na dofinansowanie budowy obiektu lekkoatletycznego przy Gimnazjum Publicznym i Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Pisarzowicach. Promesę przydzieloną dla Gminy Lubań odebrał wójt Zbigniew Hercuń.

Przedmiotem przedsięwzięcia inwestycyjnego jest budowa kompleksu sportowego, który stworzy okazję dla społeczności lokalnej do prowadzenia aktywnego trybu życia, organizowania zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką. Obiekt będzie ogólnodostępny, korzystanie z niego będzie bezpłatne, co dodatkowo zachęci do organizowania różnego rodzaju treningów, zajęć, które stanowić będą drogę do odkrywania talentów. Obiekt da okazję do poznania innych sposobów aktywności fizycznej, będzie sprzyjał aktywnemu rozwojowi fizycznemu. Wybudowanie w Pisarzowicach w.w. obiektu przyczyni się do integracji społecznej, popularyzacji aktywnego stylu życia.

Na wsparcie przedmiotowej inwestycji, złożyliśmy równolegle dwa wnioski o dofinansowanie. W związku z czym, boisko lekkoatletyczne powstanie przy udziale kilku źródeł - z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 400 tys. zł, a także przy współudziale środków z Budżetu Województwa ramach Programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” w kwocie 300 tys. zł. Kwota dofinansowania to 700 tys. zł, co stanowi ponad połowę kosztów inwestycji.

07 05 2015

Zakończono ważne inwestycje drogowe