biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250304

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

WICEMISTRZYNIE STREFY JELENIOGÓRSKIEJ
11 maja br. w Kamiennej Górze odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W rozgrywkach wzięły udział drużyny reprezentujące powiat lubański, bolesławiecki, jeleniogórski, lwówecki, zgorzelecki i kamiennogórski.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach po 4 zespoły systemem „każdy z każdym”. Awans do półfinału uzyskały dwie najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych. W meczach grupowych rewelacyjnie zaprezentowały się dziewczęta z Pisarzowic, które wygrały wszystkie mecze eliminacyjne pokonując kolejno: Gimnazjum w Marciszowie 4:0,Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze 2:0 i Gimnazjum w Pieńsku 2:0.

Po zajęciu I miejsca w grupie, drużyna z Pisarzowic spotkała się w półfinale z rówieśniczkami z Kamiennej Góry. Mecz zakończył się wygraną dziewcząt z powiatu lubańskiego (2:0), które uzyskały awans do finału rozgrywek.
W meczu o złoty medal doszło do rewanżu z rozgrywek grupowych, gdzie zmierzyły się Gimnazjum w Pisarzowicach z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze. Po niezwykle emocjonującym i trzymającym w napięciu meczu, lepsza okazała się drużyna z Jeleniej Góry pokonując Pisarzowice 1:0.

Na uwagę zasługuje fakt, że dziewczęta z Pisarzowic w całym turnieju straciły zaledwie jedną bramkę, co decydowało o losach zwycięstwa. Biorąc pod uwagę wielkość szkoły zdobycie wicemistrzostwa strefy jeleniogórskiej jest dużym sukcesem.

Klasyfikacja końcowa:

1.Gimnazjum nr 4 Jelenia Góra
2.Gimnazjum Pisarzowice
3.Gimnazjum Gryfów Śląski
4.Gimnazjum nr 1 Kamienna Góra
5.Gimnazjum Pieńsk
6.Gimnazjum Nowogrodziec
7.Gimnazjum Marciszów
8.Gimnazjum Łomnica

Gimnazjum w Pisarzowicach reprezentowały :Natalia Kopała, Klaudia Kalinowska, Kornelia Kwiatkowska, Sandra Ciupak, Dominika Moczydlak, Patrycja Kryjak, Aneta Moczydlak, Paulina Grzywo-Dąbrowska, Kinga Moczydlak i Dominika Gacek.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w zawodach za tak ogromny sukces, ale również opiekunowi Panu Andrzejowi Urbanowi za tak wspaniałe przygotowanie naszej drużyny.

13 05 2015


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze